Skocz do zawartości

Okoń


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
3 godziny temu, Hotpoint napisał:

W tym pudełku więcej powietrza jak przynęt. Może resztę miejsca wypełnij styropianem to nie będą latały ? 

Ciekaw jestem co są warte te małe Abu. W Juli ich nie widziałem.

Bo resztę pierdul przerzuciłem lub nie rozpakowałem. Też jestem ciekaw co t być i warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
29 minut temu, NPC napisał:

1612215068_by_Albin.jpg?1612215068

 

Ktoś mi to wytłumaczy?

Samo zdjęcie jamy ciała to za mało, by stawiać diagnozę.
Potrzeba przyjrzeć się organom wewnętrznym i wykorzystać binokular lub mikroskop do zajrzenia do tych "białych plamek".
Stawiam jednak, że są to cysty (lub inna forma rozwojowa, pasożytów wewnętrznych, prawdopodobnie nicieni, ale mogą to być też tasiemce lub przywry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
Dnia 21.04.2020 o 18:26, Kotwic napisał:

Bez złowienia kilku tychże wielkich, a ponoć młodych okoni, trudno będzie ocenić ich wiek.
Ale byś nie był zupełnie bezbronny w dyskusjach z kolegami wędkarzami, podam Ci to, co mam w książkach pod ręką.

W księdze: Ryby słodkowodne Polski (2000 r.), redakcji prof. dr hab. Marii Brylińskiej w rozdziale o okoniu jest tabela: strona 460.
W tabeli tej podano wiek, długość i masę okoni pochodzących z kilku akwenów. Wynika z tej tabeli, że okonie  w grupach wiekowych:
- V lat, miały długość: 15,0-21,8 cm,
- VI lat, miały długość: 20,1-25,1 cm,
- VII lat, miały długość: 23,0-27,7 cm,
- VIII lat, miały długość: 26,6-31,5 cm,
- IX lat, miały długość: 28,4-33,2 cm,
- X lat, miały długość: 30,4 cm.
Tylko pamiętać trzeba, że podane powyżej długości dotyczą długości ciała (łac. Longitudo corporis) (ang. Body (standard) lenght), czyli raczej nie stosowanego przez wędkarzy wariantu pomiaru długości ryby (długość całkowita).

Ale moim zdaniem widać, że okoń jest raczej wolno rosnącą rybą, a osiągnięcie wymiarów przewyższających podane dane wymaga albo sprzyjających warunków, albo specyficznej subpopulacji.
No i pozostaje zawsze wątek, że nie znam się na temacie, ale wiem lepiej. :D

To ile miał mój 44cm z tego roku?

Zaczynamy 8 część Pearch Pro, obym wyczaił 50cm plus, bo to jest cel na resztę mojego życia ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
25 minut temu, ArekH napisał:

Ty lepiej nadal pij pod ogórka, bo wędkowanie nie jest twoją mocną stroną. ?

Jeśli ja jestem najlepszy na świecie w wędkarstwie i długo długo nikt, to na którym jesteś miejscu Ziomek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Jeśli ja jestem najlepszy na świecie w wędkarstwie i długo długo nikt, to na którym jesteś miejscu Ziomek?

Zawsze na końcu i nigdy nie pcham się na świecznik. Siedzę sobie w krzakach, łowię, beretuję te biedne ryby których u nas nie ma i marzę o Uk, bo tam jest eldorado. Oraz bym mógł dostąpić zaszczytu choć Tobie sprzęt Mistrzu wyczyścić. ?

  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...