Skocz do zawartości

Echosonda Deeper czy kamerka Water Wolf


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W tamtym roku zastanawiałem się nad zakupem echosondy Deeper do łowienia z brzegu. Jest to świetne rozwiązanie gdy lubimy łowić w różnych miejscach nad wodą.
Za pomocą aplikacji w  smartfonie widzimy co się dzieje na w wodzie. Dzięki tej aplikacji możemy też wysyłać dość szybko zdjęcia z naszych połowów.
Cena Depper-a to 900zł czyli całkiem spory wydatek. Czy jest tyle warta? Osądźcie sami, poniżej świetny film o niej.

 

 

Zastanawiam się czasami kiedy technologia zrobi stop? Wydawać się  można, że już wszystko w wędkarstwie odkryliśmy, a producenci ciągle zalewają Nas nowymi pomysłami. No i powstają wciąż dylematy moralne na co wydać kolejne zarobione ciężko pieniążki.

Gdybym miał dzisiaj zastanawiać się nad zakupem kolejnego gadżetu to chyba, jednak kupiłbym te oto kamerę...



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Szczerze, mi też ciężko jest się zdecydować, ale mam czystą wodę u siebie gdzie łowię i z chęcią bym pooglądał podwodny świat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne spostrzeżenia po obejrzeniu tego filmu reklamującego kamerę.

1. moim zdaniem ryby na filmie mimo, iż wykazują zainteresowanie to są strasznie nieufne i wystraszone widząc takie coś obok "obiadku"

2. film będzie ciekawy jeśli tylko przejrzystość wody i warunki oświetleniowe na to pozwolą,

3. wystarczy że raz złapiesz porządny zaczep i pożegnasz się już na dobre ze swoja kamerą,

Te trzy aspekty mnie chyba zdecydowanie wybiłyby z głowy pomysł zakupu tego sprzętu.

Dodam tylko, że zakończenie filmu jest najlepsze coś w stylu "Paranormal Activity" - dodasz jeszcze krzyki i ciary na plecach murowane :-)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej, jak gadżet jest w zasięgu portfela, a konkret nie jest. Czyli sonda "rzucana" jest dostępna a dobra łódź z silnikiem i markową echosondą nie jest :(

Jak pamiętasz Grendziu ja mam taką sondę do wędki. Dobry gadżet, by poznać podstawowy zarys dna i temp. wody. Do dokładnego sondowania trzeba kupić już solidny, konkretny sprzęt, o którym wspomniałem wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 3.11.2015o16:51, jach.dariusz napisał:

Mam pewne spostrzeżenia po obejrzeniu tego filmu reklamującego kamerę.

1. moim zdaniem ryby na filmie mimo, iż wykazują zainteresowanie to są strasznie nieufne i wystraszone widząc takie coś obok "obiadku"

2. film będzie ciekawy jeśli tylko przejrzystość wody i warunki oświetleniowe na to pozwolą,

3. wystarczy że raz złapiesz porządny zaczep i pożegnasz się już na dobre ze swoja kamerą,

Te trzy aspekty mnie chyba zdecydowanie wybiłyby z głowy pomysł zakupu tego sprzętu.

Dodam tylko, że zakończenie filmu jest najlepsze coś w stylu "Paranormal Activity" - dodasz jeszcze krzyki i ciary na plecach murowane :-)

 

ad 1. Podobnie reagują na chociażby duży ołów.
Ad 3. Kamerka jest pływająca więc wypływa jakby co.
Ponadto montujesz zestaw na grubszej plecionce, lżejszy przypon jakby co i sprawa rozwiązana. Problem pojawi się jakby gdzieś coś się obwiązało wokoło czegoś czego nie wiemy, np. krzak.
Dlatego korzystałbym z Niej tylko w sprawdzonych miejscach.

Co do końcówki filmu jak ona walczy, to już ten widok jest mniej fajny, ale cały podwodny świat i jak ryby zachowują się w łowisku daje dużo do przemyślenia :)
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
49 minut temu, Dominik napisał:

Najgorzej, jak gadżet jest w zasięgu portfela, a konkret nie jest. Czyli sonda "rzucana" jest dostępna a dobra łódź z silnikiem i markową echosondą nie jest :(

Jak pamiętasz Grendziu ja mam taką sondę do wędki. Dobry gadżet, by poznać podstawowy zarys dna i temp. wody. Do dokładnego sondowania trzeba kupić już solidny, konkretny sprzęt, o którym wspomniałem wyżej :)

Dominik faktycznie fajny gadżet miałeś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynalazek z pierwszego filmu: echosonda Deeper, to fajny i pomysłowy gadżet. Wydaje się sensownie wykonany i rozmiarowo niewielki.

To chyba główne jego zalety.

Ale biorąc pod uwagę możliwości jakie oferuje zabawka którą ma Dominik, zupełnie nie widzę powodu by przepłacać, za urządzenie o podobnym działaniu (echosonda Dominika jest znacznie tańsza).

Pomijam kompatybilność z telefonem/smartfonem, ale mini-echosondy nie używa się non stop, tylko przez pierwsze 10-15 minut pobytu na łowisku.

 

Za to kamera podwodna to już fajna zabawka. I nie mam na myśli filmowania przynęty i brań ryb, tylko jako element rozrywki i poznania środowiska wodnego.

Aż mnie korci, by pobawić się taką kamerą i sprawdzić jej możliwości. :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Aby nie było dla niewtajemniczonych, tutaj nie chodziło o porównanie dwóch kamer miedzy sobą, czy echosondy i innej echosondy.

Chodziło o dylematy, czyli jaki gadżet wybrać i docelowo nim się bawić na rybach, jak dla mnie kamerka wygrywa na tą chwilę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator



Tutaj jest filmik jak ona działa i jest montowana. Szkoda, że nie ma informacji o tym co się dzieje gdy się zrywa i wchodzi w zaczep. Do trollingu faktycznie świetna sprawa, bo pływając łódką, ustawiasz tak tempo łódki względem kamery i woblera czy gumy, że ona bezpiecznie idzie w górnych częściach wody. Ryzyko, że zerwiesz zestaw w ten sposób jest minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...