Skocz do zawartości

Kilka Pytań


DanielQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam kilka pytań  mianowicie zacząłem swoja przygodę z wędkowaniem a może, bardziej z piciem piwka. Nie traktuje tego jakoś super poważnie bardziej jest to dla mnie odskocznia od miasta. Ale za nim zainwestuje więcej jak 20 złotych mam pytanie mianowicie: 

1. Łowienie metodą jakie przynęty polecacie na jakiegoś karpika/lina/leszcza   - Mam obok siebie komercję więc tam najczęściej łowie podobno są tam takie 3-4kilowe 

2. Czy sztuczne robaki/kukurydza się sprawdza czy to eliminuje drobnicę? 

3. Łowienie na sygnalizatory - czytałem już jakiś temat, że robicie sobie żarty tyle, że ja to traktuje bardziej jako rozrywkę do wypicia piwka niz naprawdę typowym wędkowaniem i jestem po prostu ciekawy czy sprawdza to sobie, że wyrzucam zestaw i czekam w między czasie mogę wypić piwko czy rozpalić grila, tylko czy to się sprawdza jakoś sensownie działają te sygnalizatory? Pytam ponieważ wcześniej łowiłem klasycznie na koszyk ale mam dość z dzióbaniem drobnicy i zmienianiem robaka średnio co jakieś 30 sekund. 

4. I jak mam złożony zestaw powiedzmy nęcę na początku na klipsie 3/4 razy i później zakładam kulkę wyrzucam czy taki zestaw się przerzuca co jakiś czas, czy ma to stać aż w końcu się nim zainteresują? 

5. I ostanie najważniejsze polując na jakiegoś karpia powiedzmy, (nie złowiłem jeszcze nigdy żadnej ryby mającej więcej niż około 1kg jak wspomiałem dopiero zaczynam) czy wyrzucając taki zestaw, zostawić na hamulcu czy wrzucam wolny bieg i czekam na role? gdyby coś mi się jeszcze przypomniało zedytuje post. Z góry wielkie dzięki :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. 1. Dla mnie ringers chocolate orange 6mm, @Grzes77 ma ciągoty w stronę ambrozii feeder bait, @elvis Dumbelsy Solbaits i Mc karp. Pozostałych userów "dewiacji" nie znam ?

Odp. 2. Nie i nie.

Odp. 3. Chcę się drzymnąć, czy coś innego zakładam kulkę 15 lub 16 mm, co ogranicza brania mniejszych rybów, ale ich nie likwiduje. Używam sygnalizatorów, jednak zmieniam położenie wędek na takie aby były w jednej linii z miejscem położenia zestawów.

Odp. 4. Początkowo przerzucam co 5-10 min, po to aby "zbudować łowisko" potem coraz rzadziej, chyba, że ryba zareaguj na nęcenie.

Odp. 5. Jak Ci wygodniej, ale tylko mając odpowiednie podpórki, bo nawet 2 kg karpik przy metodzie potrafi zabrać wędkę z nieodpowiednio dobranych podpórek.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1. Ringers czekolada żółta i pomarańczowa lub zapach ananas.

2. Raczej nie.

3. Praktykuje tylko i wyłącznie, gdy nie chce mi się łowić, a chce się dobrze bawić, ale wtedy lepsze są karpiówki z koszykiem do metody.

4. Podobnie zaczynam, gdy łowię na dwa feedery, to do ryby przerzucam co 15minut jedną wędkę na zmianę.

5. Wolny bieg tylko gdy są sygnalizatory, nie gdy siedzę i pilnuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej rozwiałeś większość moich pytań, zostało ostanie które w sumie mi się przypomniało, jak chciałbym przypolować na karpia, i pojechać na nockę i powiedzmy założę zestaw na metodzie i założę kulkę i ponęcę już kilkoma wyrzutami to mogę wyrzucić zestaw i śmiało zrobić drzemkę i powinno się coś dziać czy dalej tam co godzinne powinienem tym przerzucać? Pytam po prostu bo jak oglądam na YT to to bardzo fajnie wygląda gość śpi, sygnalizator zaczyna chodzić i gość wstaje. I z tego co widziałem oni wyrzucają zestawy i całą noc to stoi i pytanie czy to się sprawdza czy tylko fajnie wygląda na filmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak idę spać zdejmuje zestawy, ja bawię się tak samo jak za dnia z częstotliwością przerzucania. Wolę ostatnio intensywnie, a krócej na fidela.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator
W dniu 22.07.2022 o 18:38, DanielQ napisał(a):

I jak mam złożony zestaw powiedzmy nęcę na początku na klipsie 3/4 razy i później zakładam kulkę wyrzucam czy taki zestaw się przerzuca co jakiś czas, czy ma to stać aż w końcu się nim zainteresują? 

15 do 30min max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...