Skocz do zawartości

GURU - akcesoria i sprzęt wędkarski


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Firmę Guru testuję po "troszku" od tego sezonu, a głównie haki bezzadziorowe. Ponadto podobają mi się z tej firmy różnego rodzaju akcesoria, czy też podpórka, którą Elvis przedstawia na zdjęciu.

Sam układ koszyczków do method feeder jest też dość innowacyjny i ciekawy. Natomiast czasem cena trochę odstrasza, ale czego to się nie robi dla wędkarstwa jeśli ma się bzika na tym punkcie :)

Panowie w co warto zainwestować z GURU?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do tablicy, więc jestem. 

Otóż faktycznie Guru to dość droga firma jednak myślę, że warto zainwestować. Jakość wykonania nie pozostawia złudzeń. To firma z górnej półki.  Zarówno nowy bardzo aktrakcyjny dizajn jak i same walory użytkowe zachęcają do zakupu. 

Nie ukrywam, że jestem cichym wielbicielem ten marki. 

Posiadam portfel(pudełko ) na przypony do metody (na standardowe jeszcze nie mam ). Wykonanie i materiały po prostu bajka. Gumowany zewnątrz, ma zapięcie na magnes i dodatkowo uszczelnienie zabezpieczające przed zalaniem. W środku 10 zaczepów na przypony w różnych długościach(3"; 4"; 5" i 6"). Plus jeden specjalny i dłuższych elementach służący do wiązania przyponów i równych i odpowiednich długościach. Długo by pisać o zaletach. 20151104_152941.thumb.jpg.5ab709537b71d220151104_152927.thumb.jpg.9ac9e2da8e2b1920151104_152901.thumb.jpg.f131646c6a37b420151104_152908.thumb.jpg.4ba9cf358e0492

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No to pociągnę Ciebie dalej za język pisany jeśli mogę, dziś zrobiłeś zakupy, do których się sam przymierzałem, niemal jakbyś czytał w moich myślach:beer:

reaper.thumb.jpg.3b09c3c415e8e7790c9820c

Reaper już widziałem jakby z relacji live, że korzystałeś, jakie wrażenia?

No i koszyczki dla mnie mega fajne rozwiązanie, coś więcej na sucho opowiesz o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym z gadżetów GURU to jak ja to nazywam są "naparstki". Też ciekawy patent. Są to trzy różne stożkowe tulejki służące do formowania(ubijania) porcji zanęty bezpośrednio przy haczyku z przynętą.  Niewielka porcja nie karmi ryb tylko je wabi. Stosowany szczególnie w zimnej wodzie i przy stosowaniu zestawów z cieżarkiem bez koszyczka. CAM01273.thumb.jpg.2e58c221e35387bd80a77Zestaw wyposażony jest w igłę służąca do przewlekania przyponu przez stożek z ubitą zanęta. 

Stożki mają jeszcze inne zastosowanie. Otóż mozna nimi wycinać krążki z chleba tostowego lub np.mielonki. 

Igła też może być stosowana do innych celów, jednak jest dość delikatna i trzeba uważać, żeby jej nie uszkodzić  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpórki. 20151206_140547-1.thumb.jpg.73251af78a51Tu też Guru nie oszczędzało na jakości m. Świetnie przemyślane zarówno przednie jak i tylne. Przednie mają regulowane "rogi". Można je w miarę potrzeby obracać. 20151102_090443.thumb.jpg.f61eff019c01f8

Dolne mają dobrze zaprojektowany kształt który ma za zadanie trzymać wędkę. 20151130_215148.thumb.jpg.faf18abd0d8d19

Obie są wykonane z tworzywa o powlekane częściowo gumą. Co zabezpiecza wędkę choćby przed otarciami. 20151130_215213.thumb.jpg.1076d0c73a428d

Komplet taki jest dość kosztowny, ale znakomicie przydaje się podczas łapania na metodę, szczególnie karpi na łowiskach specjalnych. Doskonałe trzyma wędkę nie pozwalając rybie na jej zabranie. Jak wiemy zdarza się to dość często. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Grendziu napisał:

No to pociągnę Ciebie dalej za język pisany jeśli mogę, dziś zrobiłeś zakupy, do których się sam przymierzałem, niemal jakbyś czytał w moich myślach:beer:

reaper.thumb.jpg.3b09c3c415e8e7790c9820c

Reaper już widziałem jakby z relacji live, że korzystałeś, jakie wrażenia?

No i koszyczki dla mnie mega fajne rozwiązanie, coś więcej na sucho opowiesz o tym?

Co do Reapera to nie za wygodnie się łowiło szybkościowo. To co jest zaletą np. przy metodzie jest małą wadą przy szybkościowym wędkowaniu delikatnymi zestawami. W skrócie tylne widełki za mocno trzymają. Dlatego zastosowałem inne. 

Co do koszyczków to poświęcę im osobny wątek. 

Ps.Dziękuję za pytanie. Pozwoli to uzupełnić pewne informacje, które  mogą mi po prosu ulecieć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyczki lub też jak mówią inni podajniki. 

Tu niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia jeśli chodzi o firmę Guru. 

W zeszłym roku, jak tylko się ukazały na Polskim rynku zakupiłem koszyczki Hybrid.CAM01950.thumb.jpg.adf0cf500cd187e46d5d4 Nowość która jest dedykowana do pelletu i która nie wymaga użycia foremki w celu napełnienia, a to wszystko dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu. Czyli i "burtach", wysokich bokach, które z jednej strony stanowią zabezpieczanie przed rozpadaniem się zanęty (pelletu) w trakcie rzucania i opadania na dno, jak również stanowią foremkę  w koszyczku. Ma to szczególne znaczenie jeśli łowimy w głębokim łowisku. Zwykły koszyczek ze źle przygotowaną zanętą, rozpada się w trakcie opadu lub nawet już w trakcie uderzenia i taflę wody, co skutkuje gorszą prezentacją zestawu, a tym samym mniejszą skutecznością.  

Inną zaletą tych koszyczków jest możliwość zastosowania zamiast pelletu czy zanęty, mini torebek pva wypełnionych ziarnami, pelletem lub innymi składnikami wabiącymi.Wystarczy przepleść kawalek gumowego amortyzatora przez otwory w korpusie koszyczka i zawiązać.  Następnie włożyć pod gumę przygotowany wcześniej mini woreczek. 

Guru oferuje swoje koszyczki zarówno w wersji bez jak i z amortyzatorem. 

20151106_100814.thumb.jpg.daad52ce9263ec

Wersja koszyczka do pelletu z gumowym amortyzatorem.

Na zdjęciu widoczny jest też specjalny system zapinania i zmiany koszyczków. Jest to też dość ciekawe rozwiązanie. CAM01685.thumb.jpg.ef1f80c851a7b426f59ba Jak już pisałem nie mam doświadczenia ze zwykłymi koszyczkami i dlatego je właśnie kupiłem.  

20160105_000644.thumb.jpg.86035b2ea481cf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, Elvis napisał:

Nowość która jest dedykowana do pelletu i która nie wymaga użycia foremki w celu napełnienia, a to wszystko dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu. Czyli i "burtach", wysokich bokach, które z jednej strony stanowią zabezpieczanie przed rozpadaniem się zanęty (pelletu) w trakcie rzucania i opadania na dno, jak również stanowią foremkę  w koszyczku. Ma to szczególne znaczenie jeśli łowimy w głębokim łowisku.

Te z dodatkowymi burtami, do ilu metrów można nimi łowić, nie używając woreczków?

Ten jeden (trzeci na zdjęciu) wygląda jak BANJO z Prestona - kiedyś się na niego uparłem jak wchodził na rynek, ale nigdy brania nie miałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wracając do GURU, jak dla mnie przypony QM1 With Bayonet Rigs 10cm były najlepszym rozwiązaniem przy metodzie, gdy łowiłem na Dumbellsy Drennan F1 - nie musiałem w tym przypadku nawiercać otworów i same nie spadały nawet po kilku godzinach łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...