Skocz do zawartości

Przygotowanie zanęty do method feeder


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Elvis w jakiej fazie i ile procent dodajesz chleba tostowego do pelletów?

To zależy od tego co chcę uzyskać. Jeśli robię reanimacje przemoczonego pelletu to najpierw mixuje chleb, a następnie w stosunku 1:1 mixuje z pelletem. Można też przecierać przez drobne sito powtarzając czynność kilkukrotnie. Nie używamy tego dużo więc nie stanowi to problemu. Ja do tego celu wykorzystywałem odcięte skórki po produkcji prasowanych plastrów z chleba tostowego na haczyk ,bo są po pierwsze bardziej suche, a po drugie nic się nie marnuje.
Jeśli chodzi o inne mieszanki np.z zanętą to mielony chleb daję już po jej nawilzeniu. Można zawsze dowilżyć w miarę potrzeby.
Jeśli zaś chodzi o używanie samego chleba to jest to jak najbardziej wskazane. Nawet na rzekach. Znalazłem na ten temat fajny artykuł i jak znajdę to wrzucę. Trzeba go tylko przetłumaczyć używając translatora. Tłumaczenie jest w miarę czytelne.
Mam pewien pomysł na zastosowanie inne chleba tostowego, ale wymaga przeprowadzenia szeregu testów.
A jeszcze jedno. Można zawsze zrobić sobie kilka porcji takiego mixowanwgo chleba i zamrozić w torebkach strunowych. Ja tak robię i zabieram później nad wodę. Miałem takie ze sobą na zlocie. Być może ktoś pamięta, bo robiłem pokaz.
Arku,z treści tego artykułu wynika, że po ostrożnym i odpowiednim dowilżeniu taki chleb nadaje się na rzeki i w czystej postaci z niewielkimi dodatkami np. konopi lub martwych robaków. Szczególnie teraz przy zimnwj wodzie i słabym żerowaniu ryb.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzięki bardzo, wraca do mnie pomysł tego co pisaliśmy na forum zamkniętym np:

1 porcja = 50% mikrosów RINGERS i 50% MCKARP (lub w stosunku 70%/30% - w celu uzyskania odpowiedniego zapachu) + chleb tostowy (ewentualnie jakaś zanęta np Feeder Baits)

Takie coś może być killerem na wodzie, a na haku wiadomo co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz, wiedziałem że o czymś zapomniałem.
A więc żebyś nie miał za lekko to: chleb tostowy z Biedronki. Do krążków na haczyk trzeba go chwilę wcześniej przygotować bo zbyt szyko puchnie, ale po dwoch trzech godzinach jest ok.
Stosowałem też ten co polecał Lucjan w swoim instruktazowym filmie. Niebieskie opakowanie, big coś tam...
Takie nieco większa kromki. Ma bardzi długi termin przydatności. Dostępny był w Tesco i innych marketach. Jednak ten z biedry też daje radę i mam go zawsze pod ręką. Nie muszę specjalnie jeździć do innych sklepów. Podobno i z Lidla jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Intermarche i Kaufland to już nie ?

Kup, testuj i opisz wrażenia . Ja opisuję to czego używałem.
W zasadzie masz rację. Każdy biały pszenny chleb tostowy powinien być ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Elvis napisał:


Kup, testuj i opisz wrażenia . Ja opisuję to czego używałem.
W zasadzie masz rację. Każdy biały pszenny chleb tostowy powinien być ok.

Ej weź mu odpuść stary. Facet jest na głodzie. Z męskich spraw golenie mu tylko zostało. Teraz stres, to jego drugie ja. :D:P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
16 minut temu, ArekH napisał:

Ej weź mu odpuść stary. Facet jest na głodzie. Z męskich spraw golenie mu tylko zostało. Teraz stres, to jego drugie ja. :D:P

Mógłbyś się wiele nauczyć jeszcze przy mnie, jeśli wiesz o czym piszę :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...