Skocz do zawartości

Naturalne atraktory wędkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem o tym, ale w jaki sposób przygotowane już nie. Możesz więcej o tym napisać (np. proporcje)

Są różne sposoby przygotowania i podawania odchodów. Najczęściej zalewa się wodą sproszkowane odchody i zostawia by doszły. Można taką papkę dodawać bezpośrednio do zanęty, a nawet widziałem że dają czystą prosto do wody (wędkarstwo podlodowe). Kiedyś próbowałem, bo teść ma gołębie i karmi je tylko ziarnem pszenicy i rzepaku, ale strasznej różnicy nie widziałem, być może dlatego, że jeszcze mało wtedy wędkowałem "zawodniczo".
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z naturalnych to najczęściej stosuję wanilię jednak wtedy zanętę przygotowuję 2-3 dni przed łowieniem. Jeśli daję ją do kulek proteinowych to tylko tą spożywczą bo to zupełnie inny produkt niż wszelkie dipy itp.

Dobrze jest pociąć nożyczkami lub przetrzeć przez sito czerwone kopane robaki do miksów podawanych w koszyczkach zanętowych.

Do zanęt lub miksów niekiedy dodaję mielone blenderem wędzone szporotki (aromat poezja) ?.

Do zanęt rzecznych pod klenie, leszcze, miętusy itp w zimne  miesiące dodaję wątrobę wieprzową mieloną jednak z umiarem.

Tak naprawdę to większość składników daję naturalnych a sztuczne to są produkty pseudo firm wędkarskich. Mam jeszcze gdzieś hakowe pellety Trapera gdzie zamiast truskawek i wanilii czuć chemię.

Temat ciekawy  a o ptasich odchodach słyszałem, jednak chyba bym się nie odważył ich stosować.

 

Edytowane przez Grzes77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...