Skocz do zawartości

Nakrycie dodatkowe, śpiwór, koce, narzuty na rybach


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Dnia 7.01.2016 o 18:13, suwi napisał:

No właśnie o taki mi chodziło tylko nie dopisałem :) za 200zł można mieć naprawdę dobry. Przy - 10 spałem w samej bieliźnie bo jak pisze Podlasiak trzeba ogrzać śpiwór. Jak mamy miejsce można do śpiwora wsadzić ubrania które założymy po wyjściu  :)

Nazwę pamiętasz, link do sprzedaży? :icon_arrow1:Kilka razy zmarzlem w sezonie 2016 w aucie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, suwi napisał:

@Grendziu nie pamiętam o co chodziło śpiwór czy ubrania termiczne

Zacytowałem Ciebie, chodziło o śpiwór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śpiwór mon :)

http://allegro.pl/spiwor-wojskowy-pododdzialow-specjalnych-729-mon-i6653982693.html

To jest przykładowy śpiwór tylko przy zakupie trzeba uważać aby nie kupić podobnego 2 częściowego lato zima czyli są dwa w jednym Może i jest to dobre ale nie dla ludzi o normalnych rozmiarach tylko jakiś wieszaków :) Ja się nie zapnę w takim śpiworze bo jest za wąski . W tym starszym modelu co na linku jest śpiwór więc jak bardzo zimno dopina się i można spać w razie już naprawdę silnego mrozu kaptur się ściąga i nawet nos nie wystaje :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o śpiwór, to trzeba się zastanowić czy ma być używany tylko sporadycznie i czy ma służyć w każdej porze roku.

Śpiwór powinien być dobrej jakości i odpowiedniej długości w stosunku do wzrostu człowieka. Zbyt długi lub obszerny ciężko jest ograć ciałem. Zbyt wąski nie pozwala się obrócić wewnątrz lub założyć grubsze ubrania. Zbyt krótki śpiwór nie pozwoli na ukrycie głowy wewnątrz kaptura.

No i izolacja termiczna. Śpiwór w którym dolna granica użyteczności wynosi około -25°C, będzie dobrze spisywać się wczesną wiosną i jesienią. W namiocie da się spać nawet zimą. Natomiast przy ciepłej wiośnie i jesieni, to taki śpiwór nadaje się jako przykrycie (a'la kołdra) pod warunkiem przebywania w pomieszczeniu lub namiocie, by zwierzaki nie kąsały.
Niestety "ciepły" śpiwór zupełnie nie nadaje się gdy temperatura przekracza 15-20°C. Jest duży, gorący, ciężki, nieużyteczny.

Spędziłem w śpiworach kilkaset nocy (i pewną liczbę dni) i zamęczyłem już kilka różnych śpiworów (ciepłe i letnie, tańsze i droższe). Wiem, że dobór śpiwora jest ważny, a decyzja musi być przemyślana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2016 o 17:43, Kotwic napisał:

Niestety "ciepły" śpiwór zupełnie nie nadaje się gdy temperatura przekracza 15-20°C. Jest duży, gorący, ciężki, nieużyteczny.

kto używa śpiwora w takich temperaturach ewentualnie jak pisałeś w postaci rozpiętej jako kołdra ale i to nie bardzo no może jeszcze od 10 do 15 ale później to już tylko zbędny balast . Co do rozmiarów itd masz rację dla tego polecam śpiwór który osobiście wypróbowałem jak i również moi koledzy , którzy są różnego wzrostu i objętości . :)

Temperatura do - 10 bez ogrzewania jest ok w takim śpiworze niższe temperatury to już kwestia indywidualnych potrzeb :P

ABY NIE BYŁO NIEPOROZUMIEŃ NIE HANDLUJĘ TAKIM SPRZĘTEM i dla tego go chwalę po prostu używam od ponad 6 lat i nigdy mnie nie zawiódł :)

Edytowane przez suwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@suwi na bank skorzystam w przyszłości z zakupu śpiwora, który polecileś. Mam jakiś lekki czerwony z Decathlonu i w tym roku kilka razy zmarzlem na nocce gdy temperatura była w okolicach zero stopni. Kto wie może się starzeję ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suwi na bank skorzystam w przyszłości z zakupu śpiwora, który polecileś. Mam jakiś lekki czerwony z Decathlonu i w tym roku kilka razy zmarzlem na nocce gdy temperatura była w okolicach zero stopni. Kto wie może się starzeję



Zmarzłeś bo byłeś nachlany jak 99% Twoich wypraw :D hahahahaha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, Ostap napisał:

 

 


Zmarzłeś bo byłeś nachlany jak 99% Twoich wypraw :D hahahahaha

 

 

Weź Ty z tym piciem dziecioku :P Od naszego ostatniego razu na zlocie zapomniałem jak alko wygląda, tyle nagadałeś, że nie za bardzo mi smakuję już :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...