Skocz do zawartości

Pytania wędkarskie z grup wędkarskich na FB


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To żadna filozofia. Ja Grochu nigdy na miękko nie robię. Ma być twardawy aby dobrze haka się trzymał. Moczenie 8h. Na wolnym ogniu doprowadzamy do wrzenia. Następnie oczkuje sobie jak rosół przez ok 15min. Odcedzam bez schładzania, i gorący do woreczka. Zakręcam i sobie dochodzi. Trzeba tu tylko zaznaczyć, że groch grochowi nierówny. Każda partia którą kupuję z zasady wymaga niewielkich korekt czasowych w przygotowaniu. Raz trafił mi się tak badziewny, że jakbym go nie przygotowywał to i tak połowa się rozpadała. Ale to przypadki nie częste. Wodę można lekko osolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

"Witam łowił ktoś na groch?jak wyniki? jak najlepiej przygotowac groch żeby nie był zatwardy/zamieki ? " JBBNR

Groch to śliska sprawa. Wiele razy próbowałem i wyniki żadne. Kukurydza i robactwo łowiło, a groch nic.

W końcu w tym roku, z uwagi na totalny brak czasu na łowienie tego lata pojechałem rowerem na najbliższe mi jezioro. Tu groch wymiatał. Mimo, iż to dość selektywna przynęta, to brały na to płocie, wzdręgi, leszcze. Wszystkie dość małych rozmiarów. Po rozmowie ze stałym wędkarzem dowiedziałem się, że mam słuszność z tym grochem, bo sporo osób na niego łowi.

Wniosek więc prosty. Wszystko zależy od wody. Na porażającej większości groch to słaby wybór, ale jak się trafi, to czasami biorą na groch i z opadu.

Groch gotujemy "al dente". Trzeba wyczuć czas między miękkością, a momentem kiedy łupinka zaczyna odchodzić, co jest niepożądane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma kiedy wybierać się na dłuższe łowienie, ale kiedyś często łowiłem na groch, na okolicznych rzekach.
O przygotowaniu grochu koledzy już wspomnieli, a robiłem podobnie jak opisano. Przy gotowaniu warto często sprawdzać konsystencję grochu by trafić w odpowiedni moment. Groch zbyt twardy będzie rozpadał się na połówki i trudno go przebić haczykiem. Groch zbyt miękki nadaje się do łowienia w bliskim dystansie, tak by lekko zarzucać, bo przy energicznym wymachu będzie spadać z haczyka.

Fajną opcja łowienia jest przystawka lub zestaw przegruntowany, sporadycznie przepływanka. Najczęściej łowiłem jazie, klenie, płocie i leszcze. Czasem trafiały się inne ryby.
Drobnica potrafi skubać przynętę, ale rzadko kiedy ściągnie groch z haczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Grendziu napisał:

@Kotwic a na gumkę groch próbowałeś nałożyć :P

Nie dowcipnisiu, grochowej kuleczki nie usiłowałem gumką zniewolić. Jeno na zwykły haczyk nawlekałem, ot taka moda była 20 lat temu. :P

Teraz tylko przy okazji łowię z gruntu, więc nawet nie próbowałem nawlekać na włos innych przynęt niż kukurydza lub pellet.
Sądzę, że dobrze ugotowany groch może być wygodną przynętą gdy przebije się ją igłą i zabezpieczy stoperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kotwic napisał:

Sądzę, że dobrze ugotowany groch może być wygodną przynętą gdy przebije się ją igłą i zabezpieczy stoperem.

Może to być o tyle trudne, że groch posiada osłonkę, która trzyma go w kupie. Przewlekanie go grubszą od haczyka igłą i ładowanie na włos w większości przypadków ją zniszczy i o tym trzeba pamiętać.

Oczywiście kto nie próbuje, ten nie ma wyników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kotwic napisał:

Nie dowcipnisiu, grochowej kuleczki nie usiłowałem gumką zniewolić. Jeno na zwykły haczyk nawlekałem, ot taka moda była 20 lat temu. :P

Teraz tylko przy okazji łowię z gruntu, więc nawet nie próbowałem nawlekać na włos innych przynęt niż kukurydza lub pellet.
Sądzę, że dobrze ugotowany groch może być wygodną przynętą gdy przebije się ją igłą i zabezpieczy stoperem.

Regularnie łowię z Grochem na włosie. I na dodatek przebijam go Quickstop-em a nie tylko igłą.

Nie ma z tym najmniejszego problemu jeśli Groch jest ugotowany odpowiednio. Tak samo zakładam Łubin, ale ten jest o wiele wytrzymalszy i nie do rozgotowania.

Oczywiście Groch zakładam też tradycyjnie, na hak. Używam do tego Gamakatsu 2230. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...