Skocz do zawartości

W jaki sposób i jak długo przechowywać zanęty wędkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
6 godzin temu, ArekH napisał:

Grzeszysz synu! >:(  W ramach pokuty i zadość uczynienia ? Ty niecnoto masz spoić Cnotliwe duszyczki z portalu "dla ryb" O 100 zdrowaśkach nie wspomnę! :D 

Ja dziś nie mogę na alko patrzeć, a jeszcze biegać kazali w turnieju, a my jak na złość do finału doszliśmy - jestem wściekły na siebie, bo wypadłem słabo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Zastanawiam się ile najdłużej po otwarciu  woreczka można trzymać zanętę suchą?

Zakladajac, że jest w suchym miejscu, woreczek jakoś przykryty i mole nie zeżrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu A skład zanęty to tak mniej więcej? Głównie chodzi o utlenianie się składników, ilość konserwantów w zanęcie itd.

Mączka rybna jest często tłusta a olej z czasem jełczeje, "atakują" mikro organizmy (np. bakterie). Najdłużej w suchym, chłodnym miejscu (czytaj piwnicy) trzymałem bułkę tartą w melasie tak ze 4 lata, nie widziałem zmian, jakbym pewnie poszukał to może nadal mam :P. Trzeba w końcu porządki zrobić a nie karmić mole/myszy/szczury/pająki :) 

Otwartej zanęty bez mączki nie trzymałem dłużej jak do następnego sezonu a i tak robiła za bazę na rzekę, tak jak Semi. Mączkę staram się zużywać na bieżąco czyli max. do końca sezonu.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grendziu napisał:

Zastanawiam się ile najdłużej po otwarciu  woreczka można trzymać zanętę suchą?

Zakladajac, że jest w suchym miejscu, woreczek jakoś przykryty i mole nie zeżrą?

Praktycznie. Nigdy nie wyrzucam zanęt. Zwrócę wiekszą uwagę na zastosowanie starszych na łowisku. No wiecie, jako Gumofilc jestem kutwą. Za mało w tygodniu spędzam na łowiskach, tym bardziej tych samych, by sensowne wnioski wyciągać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To kolejne pytanie? Jak długo można trzymać zanętę w woreczku bez otwarcia? Ile czasu, sezonów :)

Tylko proszę bez podziałów na kraje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, nie kupuję na zapas zanęt, jak mi zostaje po łowieniu to w ciągu miesiąca ją zużywam i kupuję następną, nie jestem chomikiem.:D Teraz z jesieni zostało mi pół opakowania Sonu i pół jakiejś leszczowej Lorpio, ale zamknięte szczelnie w wiadrze, tak samo jak pellety Allera i nic im do wiosny nie będzie, nawet zapachu w takich warunkach nie stracą.

Edytowane przez Semi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...