Skocz do zawartości

W jaki sposób i jak długo przechowywać zanęty wędkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem mieszankę jeszcze z okresu letniego, pomieszaną z mielonym pelletem i suszoną, nie prażoną, tłustą konopią. W tygodniu, będąc nad wodą złowiłem 4 Płocie. Jako chyba jedyny. Czyli zanęta była po niemal 4 m-cach do przyjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ArekH napisał:

Praktycznie. Nigdy nie wyrzucam zanęt. Zwrócę wiekszą uwagę na zastosowanie starszych na łowisku. No wiecie, jako Gumofilc jestem kutwą. Za mało w tygodniu spędzam na łowiskach, tym bardziej tych samych, by sensowne wnioski wyciągać. 

Ocena skuteczności zanęt to już trudna sprawa, a weryfikacja, czy "stara" zanęta jest jeszcze skuteczna, to jeszcze bardziej skomplikowany temat.
Moim zdaniem, przydatność zanęty po upływie czasu zależy głównie od tego, czy po prostu nie zepsuła się, zgniła, skleiła itd.
Tak jak piszecie, starą ale jakościowo sprawną zanętę można i warto użyć choćby jako baza. Jak zadziała w kolejnym sezonie, to zależy też od warunków połowu i ryb.

Co do zdania o "Gumofilcu", to nie ten watek. Tu rozmawiamy o zanętach, a nie o cechach charakteru :D.

 

50 minut temu, Semi napisał:

Ja nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, nie kupuję na zapas zanęt, jak mi zostaje po łowieniu to w ciągu miesiąca ją zużywam i kupuję następną, nie jestem chomikiem.:D

Właśnie coś takiego chciałem napisać, ale mnie uprzedziłeś.:champagne-2010:

Rozumiem, że każdy chce spełnić marzenia i łowić skutecznie, kupuje masę sprzętu i idzie łowić.
Ale pamiętajmy, że warto zachować umiar zwłaszcza w zanętach, bo te w dużych ilościach lądują w wodzie, niosąc ze sobą biogeny.
A gdy już pozostaje nam zapas zanęty, pomyślmy jak ją wykorzystać, tak by móc dalej łowić, a nie wrzucać nadwyżki do wody lub do śmietnika.
I nie o pieniądze tu chodzi, lecz o środowisko wodne.:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...