Skocz do zawartości

Jesiotr


suwi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
52 minuty temu, Grzes77 napisał:

Z moich własnych doświadczeń i moich znajomych (złowili kilka 130cm sztuk) wynika, że jesiotry siedzą dosłownie 2 - 3m od brzegu, najczęściej brały na pęczek kilku białych robaków lub pojedyńcze ziarno kuku na włosie, no ale to na komercjach. Te przybrzeżne zestawy podawane musiały być tylko delikatnie, na feederach, bo na karpiówkach brań nie było.

Jesiotry łowione na PZW, czyli zaporówce (Ja jednego, a kolega Mirek chyba 6) złowione były na pinkę i też na delikatne zestawy, czyli skrętka, 20g koszyk lub oliwka i finito, jedno jest pewne, nie szukaj tych ryb daleko od brzegu.

Nie przypominam sobie jakiegokolwiek jediotra na methodę, w większości biorą na klasyczny zestaw z dłuższym (co najmniej 40cm) przyponem :champagne-2010: 

 

Hmm, jedno się zgadza m, choć nie zawsze. Ale u nas populacja była 500sztuk, ile skłusowano nie wiem. Jak można chwalić się na mieście które ma 11tys mieszkańców  zdjęciami, że nas okradają? Tylko w Polsce. Boli tym bardziej, że masę czasu i pieniędzy w nie zainwestowaliśmy....

 

Wracając. Na początku brały u nas jak opisywał @Grzes77 blisko brzegu, jak najbliżej. Z biegiem czasu można było złowić wszędzie. I na co , najlepiej na pop-upy. I łowiłem je tylko na metodę. Ryby także mają niesamowity przyrost. Porównywalny do karpia od 1-2kg rocznie. 

Mamy rosyjskiego, sybryjskiego i kilka sztuk starlet.

A reszta jak opisuję @Semi żrą wszytko jak odkurzacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...