Skocz do zawartości

Akcja "No Kill" - wypuszczajmy drapieżniki


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Semi napisał:

Przejrzałem tą ankietę, nie będę komentował, jakaś z dupy wzięta.

A dlaczego? Mi się wydaje normalna. Jest pytanie no kill. Można się wypowiedzieć nt poszczególnych gatunków, które trzeba chronić. Można pokazać co jest priorytetem w naszym wędkarstwie. Krótka, rzeczowa, bez lania wody. Ja rozumiem, że po polsku trzeba coś zbojkotować i nazwać z dupy wziętą, bo przecinek nie postawiony w tym miejscu, lub jedna z 5 odpowiedzi jednego z 10 pytań mi się nie podoba.

Ale róbcie co chcecie. Nie chcecie podejmować decyzji ws. wędkarstwa, to nie podejmujcie. Tylko potem nie płaczcie, że "nie zarybiajo". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Dominik, już tłumaczę. Pytania dla IRŚ? Przecież tam sami profesorowie siedzą co znają temat od podstaw od wielu lat, znają podejście wędkarzy i polskie realia i taką ankietę układają? Mam wrażenie że ta ankieta to taka aby było że coś się robi. Jakby ją 15 lat temu zrobili to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Semi napisał:

Mam wrażenie że ta ankieta to taka aby było że coś się robi. Jakby ją 15 lat temu zrobili to ok.

Ale po co tak wnikać? Przecież wypełnienie zajmuje chwilkę. Góra 2 minuty.

Nie siedzę w IRŚ, ale wierzcie mi bądź nie, ale tam nie siedzą sami idioci. IRŚ ma coraz mniej kasy i zwyczajnie w świecie MUSI otworzyć się na wędkarzy. Inaczej zostanie po prostu rozwiązane. Sytuacja jest obecnie taka, że Rybactwo Śródlądowe na UWM zmieniło wydział. Przeszli bodajże na Wydział Zootechniki. Jak się to ma do IRŚ? Ano tak, że teraz konkurencja staje się jeszcze ostrzejsza. Wierzcie mi, tam nie ma sentymentów. Rybacy z UWM, mimo, iż z IRŚ są przez ulicę jeśli będą musieli ratować własne tyłki nie zapłaczą po IRŚ nawet przez chwilę. Wystarczy, że przylobbują u Ministra Nauki, by ten im załatwił wygraną w boju o ichtiologię w Olsztynie i jeśli Minister Rolnictwa nie będzie specjalnie uparty (a raczej ma ważniejsze sprawy na głowie w przeciwieństwa do Ministra Nauki, który Olsztyn upodobał sobie na swój bastion polityczny i z Krakowa do Olsztyna przyjeżdża częściej, jak niektórzy (w tym ja) bywają na rybach), to IRŚ zniknie.

Więc tak, korzystajmy, że IRŚ będzie walczył o tlen i chętniej będzie szukał pieniędzy w turystyce wędkarskiej. 

Dlatego uważam, że tę ankietę warto wypełnić. :) Dziękuję za uwagę :) 

Edytowane przez Dominik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dominik napisał:

 Dziękuję za uwagę :) 

Ale że co? Walisz focha i znów znikniesz z forum? Dominik, my jesteśmy prostymi wędkarzami. Płacimy składki, czytamy co napiszą i narzekamy. Jesteś człowiekiem nauki. Siedzisz w tych tematach. Masz dla nas czas bo chcesz i możliwość uświadomienia. Nie piszesz własnych wynurzeń jak co niektórzy. Podajesz konkretne przykłady, za co nie możemy jechać po Tobie. To jest dobre. Ja osobiście wypełniam większość ankiet. Gówno Mnie obchodzi, co kto uważa, abym wyraził w nich prawdę, własną. Może to coś zmieni? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ArekH napisał:

Ale że co? Walisz focha i znów znikniesz z forum?

No coś Ty :)  Napisałem to, bo walnąłem cały akapit tłumacząc jakie gierki się na stołkach odbywają. Taki off topic, więc nie chciałem być niegrzeczny i podziękowałem za przeczytanie mojego wodolejstwa :) 

Spokojnie, nie rzucam żadnego focha. Wręcz przeciwnie :icon_arrow1: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...