Skocz do zawartości

Metoda inaczej


KaZuYa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
12 minut temu, KaZuYa napisał:

Masz gdzie poszaleć  jak Nie Warta to Odra i do Krajnika masz dość blisko znajomi tam jeżdżą i świetne wyniki mają . U nas na dole w Lubuskim ryba wybita trzeba umieć znaleźć dobrą główkę .

Znam te wasze wody trochę przy Odrze, jakże się wściekałem jak łowiłem spinnem latem, każda główka w promieniu 10km miała wędkarzy całą noc - nie jeden na główce tylko po 3, 5, 10.

Po stronie niemieckiej za to przez cały dzień naliczyłem może z 2 maks 3 wędkarzy...

Innym razem jak przyjechałem w okresie burzowym na feeder - na "super główkę" na Odrze dojechał do mnie jakiś "koleś" i do mnie: Panie zabrałeś mi moją główkę, zanęcam tutaj całą wiosnę i lato nieładnie tak... Ehhh no i mi się po takich przejściach odechciało podbojów na Odrze - potem czasami łowiłem w Szczecinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było 2 lata temu i wstecz mówiono  , ze Odra uważana była niegdyś za jedną z najrybniejszych rzek w Europie . Teraz dużo główek jest wolnych choć tak bywa , że jak już znajdą dobrą główkę  to siedzą po 2 tygodnie i tylko wymieniają się znajomi i tak cały okres letni ... Mało tego jakiś stary trep dzierżawi grunty przy Odrze kolega dostał mandat Cytuję :

Kolejny rok nasi wędkarze napotykają na utrudnienia w dotarciu na łowisk użytkowanej rybacko przez Okręg PZW w Zielonej Górze rzeki Odry w rejonach: Czarnowo, Sarbia, Strumienno. Powodem jest sprzedaż gruntów. Następstwem tej sprzedaży są ograniczenia w poruszaniu się po starych drogach w kierunku rzeki, leżących teraz częściowo na terenie prywatnym właściciela gruntu

Przypomnijmy w tym miejscu, iż wędkarze nasi sygnalizowali o przypadkach pobierania w imieniu właściciela opłat za przejazd przez prywatny teren do Odry. Od stosowania takich praktyk na wrześniowym spotkaniu z udziałem urzędników odcinał się właściciel gruntów. Wszyscy, którzy zetknęli się z taką sytuacją, proszeni są o zgłoszenie tego typu przypadków do Biura Okręgu przy ul. Głowackiego 1 w Zielonej Górze.

 

Mija chyba już 5 lat a PZW NIC chodzi sobie krawaciarz i robi foty rejestracji aut . Potem przychodzi wezwanie do sądu i mandat za niszczenie trawy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator
2 minuty temu, Elvis napisał:

A co myślicie o takim koszyczku do metody. Jest trochę tańszy.

da786768d4abb28c482916b452786863.jpg

Zakochałem się od pierwszego wejrzenie - pod woreczki PVA i gumeczkę - idealne - bynajmniej na zdjęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

FOX ma to do siebie, że design i promocję oraz cenę ma wysoką, co do jakości to pomilczę, aby nie było.... Na Rybomanii kupuję 10 sztuk jak będą ok i nie chcę innych widzieć na oczy, bo głowa rozboli :pb_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Tak sobie wymyślam i w głowie samo czasem się układa, może jestem w błędzie...

Dużo opisaliśmy w innym wątku o zastosowaniu woreczków PVA  i obawach przy rozpuszczaniu, a to przy zanęcie nawilżonej, suchej, na głębokiej czy płytkiej wodzie.

A gdyby tak zrobić jeszcze jeden myk: Koszyczek hybrydowy + kiełbaska pva + delikatna warstwa pasty - obkleić ją i zapodać, wtedy ona i ściągnie ryby i rozpłynie się w odpowiednim czasie :)

W końcu metoda inaczej ma być :pb_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...