Skocz do zawartości

Metoda inaczej


KaZuYa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
20 minut temu, cygan786 napisał:

A jak widzicie stosowanie method feeder na Odrze łowiąc na napływie lub w warkoczu.

Gdybym miał stosować wynalazki na rzekę, to chyba tylko Guru Gripper byłby fajnym rozwiązaniem, ale czy to jest jeszcze metoda? :438_bow_and_arrow:

koszyk-guru-gripper-feeder-large-28g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem artykuł i chłopak pięknie połowił leszcze , brzany  i klenie ...

Podobno ktoś z Przewozu tak łowi na Odrze i to z dobrymi wynikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
14 minut temu, KaZuYa napisał:

Gdzieś czytałem artykuł i chłopak pięknie połowił leszcze , brzany  i klenie ...

Wrzuć link jeśli możesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 o 13:07, Elvis napisał:

A widzisz te podajniki to podobnie zresztą jak tradycyjne sprężyny są protoplastą metody. Umiejętnie stosowane mają podobną skuteczność jak te obecne. Jednak podstawową różnicą jest rodzaj, a właściwie konsystencja użytej zanęty. Do w/w podatników czy sprężyn powinno używać się czegoś na podobieństwo ciasta lub pasty. Karpiarze używają tego typu podatników właśnie ze względu na towar jakim oblepiają koszyczek. Oni nie przerzucają tak często zestawów i mogą sobie pozwolić na długą pracę mixu. Dodatkowo nie bez znaczenia jest sposób mocowania przypony i przynęty. Z reguły nie chowa się go całkowicie w paście tylko obkleja przypon i umieszcza przynętę we właściwym miejscu, tak by po opadnięciu na dno przynęta pozostała na górze podajnika. Dlatego te podajniki i sprężyny mają umieszczone obciążenie przynoszące środek ciężkości na druga stronę. Zasada działania podobna do klasycznej metody.

Jak dla mnie, to protoplastą metody jest cummel(link poniżej) Już na WMH zapodawałem ten sposób sprzed wielu lat. Ponoć wędkarze ze śląska do dziś go stosują. Ja jeszcze mam gdzieś w szpargałach odpowiednio pod hak przycięte koszulki. http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/1217    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 o 22:02, ArekH napisał:
Jak dla mnie, to protoplastą metody jest cummel(link poniżej) Już na WMH zapodawałem ten sposób sprzed wielu lat. Ponoć wędkarze ze śląska do dziś go stosują. Ja jeszcze mam gdzieś w szpargałach odpowiednio pod hak przycięte koszulki. http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/1217    


O tym samym pisałem wyżej. Z tym, że u mnie cumel nazywają po prostu zwykłą sprężyną i dlatego pisałem o właściwym ułożeniu przyponu z przynętą. Pisali kiedyś w prasie, że takie pułapki są gdzie nie gdzie zakazane, ze względu na swoją skuteczność. Chodziło oczywiście o UK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

@elvis wczoraj miałem czas i możliwości aby przetestować "niezawodny" system metody.

Na łowisku o głębokości od 50-90cm rzucałem hybrydą (wiem, że jest na głębsze wody, aby nie było) na 30 zanurzeń rzutowych z zanętą z 2 razy obróciła się do góry nogami, więc coś w tym jest co kiedyś mówiłeś, że czasami bezpieczniej jest nabić koszyk a żyłkę z haczykiem osobno, w końcu to tylko 10cm, a ryba jest w ruchu, a nie w miejscu....:icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak jest, ale to nie jest regułą. Węgrzy często tak robią i do tego zakładają pop-up co potęguje efekty. Ten kto robił testy w akwarium lub choćby przy brzegu na płytkiej wodzie wie o czym mowa. Na krótkim i sztywnym przyponie z żyłki przynęta zaraz po uwolnieniu z podajnika test bardzo często katapultowana na bok. Jest to spowodowane sprężystością żyłki.
To tak w skrócie.
Jak duże to ma przełożenie na ilość brań? Nie wiem, ale wiem, że w pewnych sytuacjach to pomaga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wstawiam jako ciekawostkę, bo przy naszym regulaminie taki zestaw nie przejdzie, ale zwróćcie uwagę w 2.30 min. Łowią na gołe haki bez przynęty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...