Skocz do zawartości

Feeder zimą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oki, uważam inaczej  
Przypon strzałowy ok, ale mimo wszytko pletka na karpiszony za sztywna, to nie jest leszcz, którego po 3 uderzeniach przeważnie ciągniemy jak "szmatkę". 
[mention=910]Hotpoint[/mention]do tych mistrzowskich kijków zrób 15m:champagne-2010:
 
Grendziu polecam połowić leszczy na wodzie płynącej zwłaszcza teraz lub zimą. Mają więcej energii niż Twoje krasie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
42 minuty temu, Splot napisał:

Grendziu polecam połowić leszczy na wodzie płynącej zwłaszcza teraz lub zimą. Mają więcej energii niż Twoje krasie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Michale duże 3kg leszcza plus cenię bardziej niż japonca czy karpiszona aby nie było ? 

Pletka przekonuje mnie tylko dlatego, że widać lepiej brania na drobnicy i tyle?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowię pletką karpie na metodę. Łowi wielu moich kolegów. To nieprawda, że pletka przeszkadza lub odstrasza ryby. Wszystko jest kwestią skomponowania sprzętu, począwszy od wędki, kończąc na zestawie końcowym.

Ja np., mając mięsistego kija, który potrafi się ugiąć, nie używam strzałówki. Używam za to dopinanego zestawu na fluorocarbonie (żeby leżał na dnie) i podajnika z amortyzatorem. Przy holu nie ma problemu ze spinkami.

Ale w przyszłym roku zacznę łowić albo ze strzałówką z żyłki, albo z feeder gumą, z prostego powodu. Przy zaklipowanym zestawie zestaw wpadając do wody nie odstrzeliwuje na kilka metrów z powrotem. Kwestia doboru materiałów i musi hulać.

Z kolei łowienie żyłką na odległości powyżej np. 50 m jest trochę życzeniowe.

Ale jest też minus pletki i tu liczy się tylko jej jakość, technika rzutu i "kładzenia" zestawu. Pletka przy wietrze łapie strasznego balona, a że wolniej tonie niż żyłka, to można mieć 10 m więcej odwinięte ze szpuli i nagiętą szczytówkę niż faktyczna odległość rzutu. A ta szczytówka co chwilę będzie się prostować, wraz z tonięciem pletki.

Krótko: trzeba popróbować i potestować. :beer1:

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...