Skocz do zawartości

Feeder zimą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy eksperci podpowiedzcie młodemu ;)

Chciałbym wybrać się w sobotę na łowienie feederem.

Cel: karp 1.5-3 kg z zimnej wody PZW.

Łowisko płytkie 1.5-2 m. Znam je trochę, bo tylko tam łowię tą techniką.

I teraz pytanie:

- jeszcze metoda czy tylko klasyk

- co na zanętę? 

- co na przynętę? Dumbelsy, kukurydza, robaki?

- jak grube zestawy, przypony itd. itd...

P s. Wiem, że są lepsze pory do łowienia karpi, ale mi się zachciało :39icon: i muszę przetestować kije 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żebym był jakimś ekspertem, ale łowiłem karpie tuż przed lodem i zaraz po, a nawet w trakcie.
Co prawda nie na wodzie pzw, a łowisku specjalnym które nie jest łatwe, ale widziałem łowione karpie i liny na wodzie pzw przy samym lodzie.
Proponuję stosować cieńsze żyłki , szczególnie na przyponach. Na zawodach na Grębowie sąsiad łowił na 0,16 i miał sporo roboty. Ostatni karp którego wyjął miał ponad 10kg. Przynęty raczej mini z naciskiem na mikro.
Dumbelsy i mikro kulki 6-8 mm, pojedyńcze ziarno kuku, a nawet kawałek no i oczywiście robaki.
Metoda powinna dać radę choć klasyk też wydaje się być dobrym rozwiązaniem.
Ja bym zastosował dwie wędki. Jedną na klasyk , a drugą na metodę.
Nie używałbym pelletu do metody, bynajmniej nie samego.
No i miksowany chleb tostowy oraz prasowane krążki z chleba mogą zrobić robotę.
Nie nęciłbym wstępnie, tylko raczej szukał ryb.
Tylko komu ja to piszę? Pewnie sam bym mógł się od Ciebie wiele nauczyć.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przede wszystkim nie masz windowów, to podaruj sobie klasyka, bo bedziesz rzucał blisko. Jak chcesz się nauczyć dalekich rzutów to koszyki do metody na tej płyciznie i dzida. 

Pellet ble, Maks 20% i to mikro. Chyba, że go zmielisz. Zblenduj kuku i chleb tostowy, jak masz maczkę krill to też może być dobrze. 

Na haku kuku z puszki, robale, ewentualnie śmierduch pellet 6mm i dzida, czasami w takiej wodzie coś się wyłamie, wuec raz na 10 rzutów sproboj na haku słodycz np czekolada Ringers. 

Tak jak Daniel zaznaczył, szukaj ryb wszędzie. Zmieniaj często od 10 do 15 minut coś, bez necenia wstępnego. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, elvis napisał:

Pewnie sam bym mógł się od Ciebie wiele nauczyć.

@elvis chyba gadać  głupoty ;) 

Fajnie napisane. Dzięki wielkie.

Przyznam, że po cichu liczyłem na radę typu użyj MMM lub F1, bo nie musiałbym cudować, a tu muszę mikser zatrudnić.

@Grendziu zmiksuję puszkę kuku i trochę tostowego, zabiorę białe i małą dendrobenę. Mam też mączkę rybną i krewetkową, coś z tego wykombinuję :39icon: 

Czyli ogólnie drobna zanęta  bez grubych fracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem  nad wodą 2 tygodnie, tylko robota od rana do nocy, wiec muszę w końcu odreagować... A że jestem zaorany to zwyczajnie chcę usiąść i połowić. Bez łódek, silników i machania w kółko.

No i mam zamiar przetestować Shimano Ultegry 4.26 do 150 g od jednego Łysola z forum.:39icon:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
8 minut temu, Hotpoint napisał:

Bez łódek, silników i machania w kółko.

 

Starzejesz się i tyle?

Jeszcze jedno, jeśli celem są karpiszony, to podaruj se pletkę przy feederze na metodę ?  jakiej grubości masz te pletkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
[mention=4]elvis[/mention] chyba gadać  głupoty  
Fajnie napisane. Dzięki wielkie.
Przyznam, że po cichu liczyłem na radę typu użyj MMM lub F1, bo nie musiałbym cudować, a tu muszę mikser zatrudnić.
[mention=2]Grendziu[/mention] zmiksuję puszkę kuku i trochę tostowego, zabiorę białe i małą dendrobenę. Mam też mączkę rybną i krewetkową, coś z tego wykombinuję :39icon: 
Czyli ogólnie drobna zanęta  bez grubych fracji. 
Konkretnych zanęt nie polecę, bo nie wiem co masz. Jednak skoro wymieniłeś Sonu to MMM będzie ok. Spróbuj go rozrobić z wodą z kuku i z miksowanym chlebem. Obniży to wartość energetyczną i zuboży mieszankę.
Mączki są bardzo syte i bym nie szalał za bardzo.
Temperatura wody spadła poniżej 8°C , więc rybki już nie żerują normalnie. Przemiana materii jest bardzo powolna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grendziu napisał:

jakiej grubości masz te pletkę? 

Tego pewnie nawet chinol co ją robił nie wie. :39icon:

Niby 0.1  

Dlaczego nie używać plecionki? Cały sezon łowiłem tylko tak, więc dlaczego teraz miałabym zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, Hotpoint napisał:

Tego pewnie nawet chinol co ją robił nie wie. :39icon:

Niby 0.1  

Dlaczego nie używać plecionki? Cały sezon łowiłem tylko tak, więc dlaczego teraz miałabym zrezygnować.

A widziałeś aby ktoś na metod feeder łowił na pletkę ? Do klasyka rozumiem i jakieś ślizgie "pachnące inaczej" podleszczaki, ale przy połowie karpi pletka jest za sztywna i nie przekona mnie tutaj przypon strzałowy. A potem się dziwi, że Sphere nie daje rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...