Skocz do zawartości

Feeder zimą


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat przy Sphere była żyłka  0.23 jak pamiętam.

1 minutę temu, Grendziu napisał:

A widziałeś aby ktoś na metod feeder łowił na pletkę ? 

Nie widziałem, bo nie oglądam, więc używam, bo jak się nie wie, że nie można to można:39icon:

3 minuty temu, Grendziu napisał:

przy połowie karpi  pletka jest za sztywna 

@Grendziu nie rozwalaj mnie B|

Skoro łowię plecionką szczupaki, okonie, czasem sandacze i sumy to podaj mi choć jeden powód dlaczego nie mogę nią łowić karpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie wiem, może niektórzy łowią na pletkę przy metodzie, ale ona jest za sztywna na karpiszony i tyle. 

Sandacza i szczupak liczy się mocne wcięcie, krótki szybki hol, karpia trzeba zmęczyć, jak i amur robi sto odjazdów. Na miękkim kiju jakim jest feeder to jest nie halo wg mnie. 

Co do sumów się nie wypowiadam, bo nie łowiłem profesjonalnie.

Karpiarze stosują pletkę przy dalekich wywózkach, ale też kij jest sztywniejszy. 

Nie lubię plecionek przy feederze, mimo, że przy klasyku faktycznie się sprawdza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grendziu napisał:

Nie wiem, może niektórzy łowią na pletkę przy metodzie, ale ona jest za sztywna na karpiszony i tyle. 

Sandacza i szczupak liczy się mocne wcięcie, krótki szybki hol, karpia trzeba zmęczyć, jak i amur robi sto odjazdów. Na miękkim kiju jakim jest feeder to jest nie halo wg mnie. 

Co do sumów się nie wypowiadam, bo nie łowiłem profesjonalnie.

Karpiarze stosują pletkę przy dalekich wywózkach, ale też kij jest sztywniejszy. 

Nie lubię plecionek przy feederze, mimo, że przy klasyku faktycznie się sprawdza. 

Plecionką jest zawsze dobra :D

Do łowienia karpii plecionka jest dobra bo można łowić w krzakach, dużo lepiej sygnalizuje brania i jest cieńsza niż żyłka. Kije właśnie powinny być miękkie aby amortyzowała odjazdy ryby. No i hamulec po braniu ustawiamy na mniejszą moc niż przy takiej samej wytrzymałości żyłki.

Podobnie robie przy feederze czy spinnie.

Ogólnie stosuje zawsze miękkie kije bo mi bardziej pasują. Ten model tak ma :P

 

Sumów specjalnie nie łowię to nie wiem czy nie będzie lepsza żyłka. Do spinning brałbym pletkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grendziu napisał:

Nie wiem, może niektórzy łowią na pletkę przy metodzie, ale ona jest za sztywna na karpiszony i tyle. 

Sandacza i szczupak liczy się mocne wcięcie, krótki szybki hol, karpia trzeba zmęczyć, jak i amur robi sto odjazdów. Na miękkim kiju jakim jest feeder to jest nie halo wg mnie. 

Co do sumów się nie wypowiadam, bo nie łowiłem profesjonalnie.

Karpiarze stosują pletkę przy dalekich wywózkach, ale też kij jest sztywniejszy. 

Nie lubię plecionek przy feederze, mimo, że przy klasyku faktycznie się sprawdza. 

Panie Darku kochany.... wysoka izba :39icon:

Jak dobrze wiecie gruntowiec ze mnie niedzielny, ale właśnie brak doświadczenia w tym temacie powoduje, że feederem łowię spinningowo, a skoro tam łowię wyłącznie plecionkami, więc i w feederze je stosuję i to bez względu na akcję kija.

Robię to by mieć lepszą widoczność brań i to jest podstawowy cel ich użycia, a hol ryby nie robi mi różnicy czy to szczupak, sum czy karp.

Po to ma się głowę, amortyzację wędki, dobrze ustawiony hamulec i doświadczenie, aby tego nie sp...ić :39icon:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Widoczność zgoda, ale to zależy jakie ryby łowisz. Napisałeś, że celem są karpie, one nie pobiera jak uklejka?

Są karpiarze, których nie przekonasz i zimą też nęcą grubo... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez przyczyny, plecionki jako linka główna są zabronione na większości komercji.

Jednak raczej chodzi o karpiarzy, którzy mają sztywne wędziska.

Niejednokrotnie widziałem "atomowe" zacięcia w przypadku, gdy wystarczyłoby wędkę tylko unieść.

Strach pomyśleć co by było, jakby plecionka była linką główną.

My łowiąc na feedery, stosując plecionki krzywdy rybie raczej nie zrobimy.

Koniecznością jednak wydaje mi się przypon strzałowy, lub feeder guma, dla lepszej amortyzacji jak @elvis napisał.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, PawelL napisał:

 

My łowiąc na feedery, stosując plecionki krzywdy rybie raczej nie zrobimy.

Koniecznością jednak wydaje mi się przypon strzałowy, lub feeder guma, dla lepszej amortyzacji jak @elvis

Oki, uważam inaczej ? 

Przypon strzałowy ok, ale mimo wszytko pletka na karpiszony za sztywna, to nie jest leszcz, którego po 3 uderzeniach przeważnie ciągniemy jak "szmatkę". 

@Hotpointdo tych mistrzowskich kijków zrób 15m:champagne-2010:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...