Skocz do zawartości

Jaka dziś pogoda?


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od rano temperatura powietrza jest powyżej zera.
Mżawka lub deszcz nieustanie moczą drogi, chodniki i jeziora.
W tych warunkach, niewielkie szanse, by utrzymał się lód na jeziorach.
I całe szczęście. Będzie można połowić na feeder. Może jeszcze wody przybędzie to ryba się ruszy.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w Kępnie smog ! Zanieczyszczenie pow. 75. Dla mnie zabójstwo ! Ani nie mogę przewietrzyć mieszkania. Szczęście, że wcześnie rano udało mi się trochę tlenu dopuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie co, w Giżycku śnieg pada. Czy białe niedźwiedzie wiedzą?
A to białe dziadostwo pada pod kątek około 70°, a wieje z NE, więc nie ma gdzie na ryby pojechać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szaro, chmurnie i deszczowo. Spadająca z nieba woda prawie rozpuściła cały śnieg, który grzecznie przez kilka dni leżał dookoła.
Temperatura powietrza około 3°C, słaby wiatr południowy.
Ni to zima, ni wiosna. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dwóch dni, dość często pada śnieg i nasypało już tego pewnie z 15 cm.
Wieje, a temperatura w ciągu dnia to około -4°C.
Zamarzają większe i duże jeziora. Jeśli pogoda będzie ciągle mroźna, to i sezon podlodowy będzie można zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni, dość często pada śnieg i nasypało już tego pewnie z 15 cm.
Wieje, a temperatura w ciągu dnia to około -4°C.
Zamarzają większe i duże jeziora. Jeśli pogoda będzie ciągle mroźna, to i sezon podlodowy będzie można zacząć.
Kotwic Ty chyba w okręgu Moskiewskim mieszasz jest +4 trochę pada. W dzień lało. Woda pójdzie w górę to ryba na kanale się ruszy. Na szczęście mieszkamy na ciepłym dolnymśląsku. Mrozy przyjdą w lutym.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kotwic napisał:

Zamarzają większe i duże jeziora. Jeśli pogoda będzie ciągle mroźna, to i sezon podlodowy będzie można zacząć.

Lodu teraz z 6cm, więc mało. Jak polazłem dziś nad Kortowskie i sobie z metr od brzegu poskakałem po lodzie, to zaczął pękać. Dosypało śniegu, więc jest dobra izolacja i lód przyrasta bardzo powolutku. A w weekend ma być jeszcze odwilż. Mam nadzieje, że prognozy się nie spełnią i w weekend będzie choćby lekki mróz.

Krótko mówiąc by powędkować z lodu w weekend, to trzeba będzie troszkę tego bezpiecznego lodu poszukać, ale da się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Splot napisał:

Kotwic Ty chyba w okręgu Moskiewskim mieszasz emoji1787.png

Jak jadę do pracy, to mijam tabliczkę: Strefa nadgraniczna. W sumie brzmi w naszym języku, ale może to tylko dobre tłumaczenie z ruskiego ;):P

Ale z drugiej strony śmiesznie się jeździ wąskimi drogami, gdy dwa samochody muszą się mijać i każdy z nich wbija się w śnieg na poboczu drogi :D.

6 minut temu, Dominik napisał:

Lodu teraz z 6cm, więc mało. Jak polazłem dziś nad Kortowskie i sobie z metr od brzegu poskakałem po lodzie, to zaczął pękać. Dosypało śniegu, więc jest dobra izolacja i lód przyrasta bardzo powolutku.

Masz rację. :beer1:
Śnieg w tym wypadku nie jest dobry, gdy oczekujemy szybkiego pogrubiania pokrywy lodowej. Trzeba spokojnie czekać lub szukać niewielkich jezior.

Pogoda teraz w sumie zimowa, dobrze by było, gdyby mróz delikatnie trzymał, bo te głupawe roztopy 1-2 dniowe, to tylko utrudnienia tworzą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...