Skocz do zawartości

Sprawdzone woreczki PVA


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

trochę już testowałem i żaden popychacz nie jest potrzebny palcami ściągniesz ściśniesz tak samo o ile nie lepiej :) 5m hmm starczy ci na tyle na ile pozwolisz robiąc kiełbaski 10 cm plus węzły to około 40 do 45 szt. 

Nie testowałem tej firmy to nie będę się wypowiadał, ale ktoś musi wypróbować :P sprawdź w domu albo przy brzegu tylko wypełnij ją tak jak do łowienia. Efekt pustej a nabitej jest różny. Powodzenia i czekam na opinie :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z materiałów pva korzystam z woreczków Korda Solidz Pva Bags. Co mi się podoba w nich, że są elastyczne i mają przyzwoity czas rozpuszczania. Robiąc testy przy brzegu nie zauważyłem aby pozostawał jakiś nierozpuszczony materiał (tzw. gluty :) ) Występują w 4 rozmiarach, jeżeli chodzi o sam materiał to wyprodukowane są z folii o neutralnym Ph i są bezzapachowe.

korda.jpg.88d1d4e975e87a925fda368ebdec7a

Z innych materiałów jakie stosuję to też siatki, mogę polecić z własnego doświadczenia Tandem Bait's - występują razem z tunelem i ubijakiem, bądź Mikado - tak samo tunel + ubijak.

Mikado

mikado.thumb.jpg.eb63491787fd6314abb8044

Tandem Baits

tb.jpg.caeed84bc4a9431ec34c3342df191955.

W tym sezonie chcę potestować Fox Rapide Load PVA Bag System Kit - fajny pakiet do szybkiego tworzenia worków pva.

fox.thumb.jpg.a9a47565ecbc650c39e9da0d3a

Filmik pokazujący jak można wygodnie "ogarnąć" pva'ke:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie , może śmieszne pytanie ale jestem zielony w tym temacie chce zakupić siatkę pva  są rozmiary 25mm i 35mm  co to za wymiary szerokośći 2,5cm i 3,5 ?? .

Jeszcze jedno pytanko  do tego zestawu http://allegro.pl/siatka-pva-fast-25mm-10m-wklad-zapas-i5781011576.html  muszę dokupić tubę i tunel  czy wsytarczy  strzykawka jak  kolega opisywał na blogu ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymiary to 25 mm to średnica tunelu. Ten co zaproponowałeś ma 10 m długości.

Co do tuby to już kwestia zasobności portfela. Takie zapasowe siatki są tańsze. I stąd pomysł ze strzykawką.

Jest jeszcze kwestia bezpieczeństwa. Tzn. naciągamy tyle ile mam potrzeba i nie martwimy się, że jak nam zaleje deszcz lub inna woda siatkę to zostajemy z niczym. Trzeba też zwrócić uwagę na szybkość rozpuszczania siatki. Ta co przedstawiłeś to siatka fast, czyli szybko rozpuszczalna. W ciepłej wodzie np. latem to może być problem, bo może się rozpuścić zanim dotrze do dna. Ja proponuję wersję medium(średnia), a na lato slow (wolna). Ciekawą ofertę na Mikado. W katalogu jest opis przypuszczalnego czasu rozpuszczania w zależności od temperatury wody.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...