Skocz do zawartości

Mielonka haczykowa


KaZuYa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze że robiłem kilka podejść i na komercji i na rzece. Raczej bez efektów wielkich. Fakt że stosowałem raczej produkty ze spożywczaka. Ale tu raczej podpytałbym Maćka ,on swego czasu za Kleniem chodził z mielonką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i nie było efektu ale może dlatego, że na nic nie chciały brać miałem 2 konserwy i najlepiej trzymała się Krakusa bo tania spadała  nakładałem jak kostkę ziemniaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powiem tak, od kilku lat robię testy nad wodą większe bądź mniejsze, ale z drugiej strony jestem tradycjonalistą. Myślałem o tej mielonce kilka razy, ale powiedziałem nie. Kurcze jest tyle fajnych przynęt na haczyk od tych najbardziej znanych jak: pęczak, pszenica, łubin, kukurydza, ciasta etc do tych najnowszych typu pellety, kulki proteinowe, że mielonce powiedziałem stop i nie. A co bym nie stosował na hak to i tak najlepiej spisują się robaczki odpowiednio podane na ryby spokojnego żeru.

Może kiedyś spróbuję, ale jakoś mnie nie ciągnie aby rybom podawać konserwę z puszki i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mielonka to świetna przynęta. Ja osobiście wiele lat łowię na mielonkę z puszki wiele gatunków oraz producentów przetestowałem .

Najlepsza to mielonka z biedronki w opakowaniu ze złotka. W tamtym roku  polecił mi w bloku mielonkę ze sklepu wędliniarskiego Arek i się sprawdziło. Od tej pory łowie tylko na mielonkę na kg.

Zasada że jak tobie smakuje i pachnie to się sprawdzi na rybkach 100 % to prawda.

Mielonkę stosowałem na rzece w połowie klenia .

W tym sezonie próbowałem ją na ryby spokojnego żeru, karpie i leszcze świetnie biorą na mielonkę.

Polecam kombinacje kostki mielonki w chili , kurkumie oraz w papryce słodkiej -wszystkie te smaki bardzo podchodzą rybką.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 16.01.2016o19:37, MjMaciek napisał:

Mielonka to świetna przynęta. Ja osobiście wiele lat łowie na mielonkę z puszki wiele gatunków oraz producentów przetestowałem .

Najlepsza to mielonka z biedronki w opakowaniu ze złotka. W tamtym roku polecił mi w bloku mielonkę ze sklepu wędliniarskiego Arek i się sprawdziło od tej pory łowię tylko na mielonkę na kg.

Zasada że jak tobie smakuje i pachnie to się sprawdzi na rybkach 100 % to prawda.

Mielonkę stosowałem na rzece w połowie klenia .

W tym sezonie próbowałem ja na ryby spokojnego żeru karpie i leszcze świetnie biorą na mielonkę.

Polecam kombinacje kostki mielonki w chili, kurkumie oraz w papryce słodkiej -wszystkie te smaki bardzo podchodzą rybką.

 

No to mnie prawie przekonałeś tym wpisem:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszku ja również max 2,5 kg w karpiu i 55cm w leszczu ale jak łowisz na wodach mocno łowionych każda nowość jest dobra.

Natomiast na szybkościowe łowienie w momencie dążenia do ilości łowionych ryb mielonka jest słaba bo każde branie kończy się powtórnym założeniem. Co innego pellety i kulki na które możemy kilka szt. ryby wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...