Skocz do zawartości

BUZZER BARS


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę kolegi zrobiłem buzzery. Nic skomplikowanego,ale potrzebne jak się nie chcę wozić rod poda.Oczywiście nie wszędzie będzie miał zastosowanie jak chociażby pomosty czy betonowy brzeg. Mój jest też pomyślany o feederze. Można go dowolnie konfigurować na dwa,trzy czy nawet cztery stanowiska. Zrobiony jest na dwie nogi,żeby był stabilniejszy. Jednak podobnie jak ze stanowiskami można zamocować na jednej podpórce.Zastosowano standardowe gwinty czyli 3/8"x20 BSF. Jest to brytyjski gwint drobnozwojny.Widoczna wersja to prototyp. Właściwy będzie miał adaptery aluminiowe i rurki z nierdzewki.Jednak z powodu chwilowego braku dostępnych materiałów musi wystarczyć taki.

A oto i on:20151104_194600.thumb.jpg.6be5b9318e329e20151104_194615.thumb.jpg.28422796a6621220151104_194641.thumb.jpg.6213749d15281b20151023_085130.thumb.jpg.adb6043563cdadI stara wersja do feedera na dwie wędki:20151104_194757.thumb.jpg.4c4cfbd8eb7231Proszę o uwagi. Pozwoli to na ewentualne uniknięcie błędów.

A to mój wcześniejszy wyrób. Rod-pod.20130704_102907.thumb.jpg.4bb3a431483ca8Z czasem uległ pewnym modyfikacjom i jest pełna regulacja. Każda noga jest indywidualne regulowana i jest możliwość ustawiania go prawie w pionie.Znacznie bardziej niż na zdjęciu. 20130704_103417.thumb.jpg.7eda3b9a1fb974

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie. Standardowe rod-pody nie mają czasami tego indywidualnego podejścia do wędkarza. Jak się zrobi samemu, to wychodzi idealnie.

Może za jakiś czas będę Cię Danielu męczył o schemat przeróbki elektrostatyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o buzzery to chwilę. Zrobienie adapterów,na tokarce CNC zajęło ze dwadzieścia minut. Dłużej trwało ustawianie maszyny i pisanie programu, bo to trzy różne rodzaje. Później tylko ręcznie dokończyć, bo wiadomo, że wszystkiego w pracy nie można robić.

 

Jeśli chodzi o rod pod to już znacznie dłużej bo to skomplikowane logistycznie i materiałowo. Dużo różnych elementów i to prototyp więc zmiany i zmiany. Zrobienie dwóch czy trzech sztuk zajmuje niewiele więcej czasu niż zrobienie jednej sztuki. Najwięcej czasu zajmuje przygotowanie maszyn do pracy. To dość skomplikowane jeśli się to robi w pracy.

Mam na stanie dwie maszyny CnC : tokarkę i centrum frezerskie V osiowe, oraz program Cad Cam do projektowania i programowania. Tylko czasu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...