Skocz do zawartości

Nerwy na rybach


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Grendziu napisał:

Wędkuję grubo ponad 30 lat, na wodach PZW nigdy nie  miałem kontroli, na innych łowiskach sporadycznie. Pewnie na palcach jednej ręki bym policzył...

To mało wędkujesz na wodach PZW :) Ja mam kontrolę przynajmniej raz do roku. W tym roku limit zrobiłem już 3 stycznia. Bardzo miłe chłopaki z PSR.  Oprócz PSR jest patrol policji wodnej. Mają L200 i jeżdżą po krzakach. Też w porządku goście. Nie czepiają się pierdół w stylu krzywo wypełnionego rejestru, można z nimi chwilę pogadać. Nie wiem jak jest z SSR, bo oni nigdy mnie nie kontrolowali. Tu spodziewam sie problemów, bo ochotnicy to zawsze najwięksi służbiści i wolałbym ich omijać chociaż papiery i sprzęt mam zawsze w porządku.

Zresztą to właśnie wody PZW są lepiej kontrolowane, zwłaszcza przez PSR, którego członkowie nierzadko są też i członkami PZW. Policja akurat wód nie wybiera i jeździ po wszystkich.

Co do kar, to są one symboliczne zwłaszcza przy kontroli samych rybaków z gospodarstw rybackich. Tak, gdzie byliśmy na lodzie z Elvisem i Suwim kara za brak zezwolenia, to "wygórowane" 50 PLN. Jeden z moich kolegów stwierdził, że w takim razie nie opłaca się kupować licencji. Oczywiście gorzej, jak złapie policja, bo u nich już karnego zezwolenia nie kupisz. Oni mogą już pojechać mandatem.

Zresztą prawo jest dość dowolne w tym przypadku. Można dostać mandacik za brak zezwolenia, a można dostać też wezwanie do sądu na rozprawę o degradację środowiska naturalnego, a tam to kary mogą być surowe. No, ale to teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, Dominik napisał:

To mało wędkujesz na wodach PZW :)

Czy ja wiem czy mało? Min 50 dób rocznie - z czego 30% to PZW, a  były lata, że tylko łowiłem na PZW i to tylko z łodzi.

Janek mam rozwiązanie, tak mi się wydaje na Twoją wodę. Jeśli PZW nie daje sobie rady z tą wodą, gdzie się kłusuje i nikt nie reaguje to niech odda ją do RZGW i zrezygnuje z dzierżawy - oczywiście jeśli to jest możliwe i nie wiąże się to z pakietami, powiązaniami z innymi wodami.

Przyjdzie nowy użytkownik i może jemu uda się zrobić porządek na wodzie, a jeśli nikt się nie zgłosi to niech RZGW pokaże jako to się robi. Chociaż ponoć nie mogą oni opiekować się wodami, tak jak niby jest właśnie z Parsętą i Wieprzą - RZGW wydaje darmowe zezwolenia na te rzeki - a prawnie raczej nie powinno tak być - mały kabaret się tam zrobił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam kilku kłusowników mazurskich i powiem ,  ze to dla mnie  zorganizowana grupa przestępcza bo twierdzą ,  ze jak trzeba to strzelają więc chyba  zmiana właściciela nie pomoze na takich gagatków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkowanie ma być przyjemną formą spędzania czasu w objęciach przyrody. xD Gdzież tu czas i miejsce na nerwy. :D
Ale wygląda na to, że rzeczywistość na nasze marzenia to trochę różne światy.


Nerwami tego nie nazwę, bo szkoda zdrowia. Ale nad wodą drażnią mnie śmieciarze wszelkiej maści i bez znaczenia jakie poglądy mają lub wiarę uskuteczniają. W miejscach dostępnych publicznie, śmiecą bywalcy: turyści, spacerowicze, tubylcy, wędkarze.
W zaułkach dzikich głównymi śmieciarzami są wędkarze, co nawet widać po charakterze odpadków znalezionych.

Druga sprawa: łamanie lub naginanie prawa. Nadmiar wędek zarzuconych, gruntówka + spinning jednocześnie, wielkie żywce niby na okonia zarzucone w marcu-kwietniu, no i chamstwo i wulgarność dominujące brzmiące w uszach gdy niechcący przyjdzie wędkować na sąsiadującym stanowisku, niestety w zasięgu donośności werbalnej moczykijów lub innych ludków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...