Skocz do zawartości

Nowości Daiwa


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Nowe" świeże kęsy z Daiwy. Jeszcze nigdzie na ich stronach nie ma opisów itp.. dzisiaj przez przypadek na nie trafiłem w Austryjackim nordfishingu jak sprawdzałem ceny Castizmów QDA 25. 
Mianowicie chodzi o Castizma Feeder i Castizma TDR. Jedyne różnice między tymi modelami patrząc na dane techniczne to - w TDR jest dodatkowa szpula i 2 łożyska więcej a około 350zł różnicy. 
Feeder - https://www.nordfishing77.at/daiwa-19-cast-izm-feeder-25-qd-sondermodell-neu-2019-11090?fbclid=IwAR1vcNmrR_dq4yfI6szW9CjQ74BqYSfEM08W4ZMjVc-7jsYRKdZj1dHnw6o
TDR - https://www.nordfishing77.at/daiwa-19-tdr-distance-25-qd-sondermodell-neu-2019-11101?fbclid=IwAR341gOg_YcDCTDtz_2d142SJP-vzeEvMQg16sZNaoLQtOz66DiytHzlYMA

Aha.. no szukałem młynka do kija który w piątek dojdzie do mnie (będzie fajny :D) no i zamówiłem wersję feeder :) Łożyska mi Czesiu (wąski z "konkurencji") dołoży i oszczędze ze 200zł a dodatkowych szpulek nie używam :P Kupując PayPal'em 1015zł wyszło z przewalutowaniem / prowizją i wysyłką GLS'em. Prawdopodobnie w poniedziałek już u mnie będzie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle to nie był taki sam chłam „chrust” jak ten poniżej za 1300zł

Biorac pod uwagę ze ten nowy to specjalny model - specjalnie okrojony ? aby obniżyć koszta

 

Z tego mojego castizma zrobię sobie wiatraczek ręczny do zasiadek, gdyż prąd trzeba oszczędzać ?

36194EF8-950D-4D30-9521-C7B178CDEF83.thumb.jpeg.5fddb9b769d70e9aa6a420fea9947044.jpeg

B6378B2E-F396-46A2-8367-3394BA7505CB.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się Ringers wnerwił trochę jak podkłady robił i zaraz wypuścili z płytką szpulką Castizmy :P Zobaczymy co to warte będzie, mówiąc szczerze to bardziej mi się ten feeder czarno złoty jak ta pseudo TDRka podoba :) Zobaczymy co to dojdzie w Poniedziałek / Wtorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castizmy nie były robione dla Ringersa, a do karpiowania.

To kołowrotki Karpiowe,  pare lat temu „mocno” promowane przez korde.

Widocznie szybko się poznali na tym chruście, że dawno ich przy ich kijach nie widziałem

 

Ale - w razie upału będzie jak znalazł ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grendziu napisał:

Ej Mariusz Dajła jest najlepsza i nizniszczalna:champagne-2010::39icon::221_see_no_evil:

No dobra, zaraz po MM:223_speak_no_evil:

Daaaarek ? Tosz to fuj ????☺️

 I Kuzwa za jaką kasę ????

Chyba sie przesiądę na JAXON pewnie wytrzyma dłużej jak ta Dajła, a cztery razy więcej w kieszeni zostanie ??

Edytowane przez MrProper
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MrProper napisał:

Castizmy nie były robione dla Ringersa, a do karpiowania.

To kołowrotki Karpiowe,  pare lat temu „mocno” promowane przez korde.

Widocznie szybko się poznali na tym chruście, że dawno ich przy ich kijach nie widziałem

 

Ale - w razie upału będzie jak znalazł ?? 

Ale to co złego Ci się z nim dzieje? Trochę się obawiam tego QD ale najwyżej podkładki z filcu włożę zamiast węglowych/teflonowych.
Obudowa z mocnego Zaionu, ponoć mocniejszego i sztywniejszego niżeli Ci4+ z Shimano.
Szpulka w stożek zamiast normalnej "bębnowej" szpuli z ultegry (większy zasięg o kilka %?).
Ponoć jest trochę zachodu żeby dobrać dobrze podkładki pod szpulę i uzyskać poprawny nawój no ale do ogarnięcia. 
Dalsze "wady" Daiwy to brak wkręcanej rączki, mały nawój jak na taki młynek, chociaż w tym Feeder i TDR jest poprawiony na 96cm (ultegry po 103cm jak dobrze pamiętam mają).
Wadą może być jedna szpula bez pierścieni redukcyjnych no ale mechanicznie wypada raczej poprawnie z tego co z Cześkiem pogadałem. Nie ma tam rewolucyjnych jakiś rozwiązań, po prostu młynek robi to co ma robić, kręcić :) 
Zobaczymy jak dojedzie, Ultegrę mam XSB Ci4+ 5500 pod 12' SLR i jest fajnie, plus do ultegry pokrętło z innego modelu żeby zrobić "wolny bieg" :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, <º)))>< napisał:

Ale to co złego Ci się z nim dzieje? Trochę się obawiam tego QD ale najwyżej podkładki z filcu włożę zamiast węglowych/teflonowych.
Obudowa z mocnego Zaionu, ponoć mocniejszego i sztywniejszego niżeli Ci4+ z Shimano.
Szpulka w stożek zamiast normalnej "bębnowej" szpuli z ultegry (większy zasięg o kilka %?).
Ponoć jest trochę zachodu żeby dobrać dobrze podkładki pod szpulę i uzyskać poprawny nawój no ale do ogarnięcia. 
Dalsze "wady" Daiwy to brak wkręcanej rączki, mały nawój jak na taki młynek, chociaż w tym Feeder i TDR jest poprawiony na 96cm (ultegry po 103cm jak dobrze pamiętam mają).
Wadą może być jedna szpula bez pierścieni redukcyjnych no ale mechanicznie wypada raczej poprawnie z tego co z Cześkiem pogadałem. Nie ma tam rewolucyjnych jakiś rozwiązań, po prostu młynek robi to co ma robić, kręcić :) 
Zobaczymy jak dojedzie, Ultegrę mam XSB Ci4+ 5500 pod 12' SLR i jest fajnie, plus do ultegry pokrętło z innego modelu żeby zrobić "wolny bieg" :P 

Za takie pieniądze w kołowrotkach tej klasy sie już filcu nie wkłada - one mają działać !!!

Filc to w JAXONIE mogę upchnąć ewentualnie, płacąc 150-200zeta, to sporo na filc zaoszczędze nie kupując dajły ?

 A tak -  nie dość ze Dajła to 1300 zł plus jakieś śmigiełko żeby wiatraczek mógł działać 50zl  i wiatrak  kempingowy napędzany ręcznie mam za 1350zł.  Kuzwa - aż „takich”  kompleksów nie mam żeby za wiatraczek firmy Dajła płacić tyle kasy ? a może mam ????

 

Na pierwszej zasiadce rozsypał się zbijak kabłąka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Nowości Daiwa

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...