Skocz do zawartości

Rzeka - to co kocham


stas1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Grendziu @ArekH Lajkuję i Arka i Darka.:o

Dla mnie prawdziwy urok to duże jezioro, oraz rzeka, już niekoniecznie wielka, byle dzika.

Arku, podzielam Twoje zdanie, bo dla mnie wielkie znaczenie ma nieodkryta tajemnica zasobności wodnych ostępów. Jakże przewidywalna w niewielkich zbiornikach wód stojących.

Niestety, zdrowie,  a wcześniej i trochę wygodnictwo nie raz bierze górę.:(

Zawsze zazdrościłem kolegom z pobliża wielkiej rzeki, jak i mniejszej,  ale dzikiej.

Bug pozostał moim nieziszczonym, niestety, marzeniem. :(

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rowniez rzeka to numer jeden czesto potrafi zaskoczyc ... Mimo wielu porazek chce sie tam wracac...Probuje ja rozgryźć od 5lat nic z tego po ostatnim wyjezdzie mysle juz ja mam miejsce , zaneta , taktyka ta sama niestety wrocilem jak zwykle do punktu wyjscia i to piekne jest :-) ... Jeziora mnie tak nie kreca jakos .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko żałuję że mam daleko do Odry. Wisła też ma coś w sobie magnetycznego,ale to nie to. Może dlatego że na Odrze stawiałem swoje pierwsze kroki i ciągnie wilka do lasu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MjMaciekMaćku - Taki Huckleberry Finn czy inny Włóczykij :D

Powodzenia w planach. To bardzo ciekawy sposób wędkowania.

Zarówno feeder i poznawanie za każdym razem nowych miejscówek, jak i typowa wędrówka z wędką i np. zarzucanie spławika " to tu, to tam".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Nie wiedziałem, gdzie wrzucić ten filmik, który mnie zaciekawił. Kanał nie wędkarski a po części porusza problemy ryb w rzekach. Prowadzący moim zdaniem wygląda na człowieka z pasją, na filmie rzeki, ryb nie ma, jednak oglądałem z ciekawością. Skoro progi wodne robią erozję, nie rozkminiałem tego nigdy, to miejscowa elektrownia robiąc taki na Wiśle sama sobie robi problem, tak mi się wydaje. Próg ma być powyżej elektrowni i nurt idzie w jej kierunku, ciekawe jak to wyjdzie za kilkadziesiąt lat.

Jak uznacie, że inny temat do tego pasuje, to proszę o przeniesienie.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Administrator

Ciekawy, edukacyjny artykuł. 

Polecam, jak zawsze.. , szkoda, że nie napisano ile to rybacy mają wpływu na spadek populacji ryb, z resztą argumentów się zgadzam. 

https://wislokabezbarier.com/dlaczego-nie-ma-ryb-w-naszych-rzekach/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...