Skocz do zawartości

Rodzaje haczyków na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zamierzchłych czasach zaczynałem od haczyków takiej firmy (zdjęcie poniżej). Pamiętam, że można było je kupić na sztuki i tak właśnie ja to czyniłem (3szt. takich 2 takich i 4 takich ;))  Te na zdjęciu są chyba jednymi z pierwszych, jakie kupiłem "na opakowania" W łikend zrobiłem generalne porządki gdzie tylko mogłem i znalazłem ukryte je "w pewnym miejscu" :D (były jeszcze między innymi szpargałami, może przez to są w jako takim stanie), do teraz nie mogę się nacieszyć i stwierdziłem, że haczyki zajmą zaszczytne miejsce w gablocie (jak powstanie ;))

 

386be530c52f.jpg

 

Po tych kilkudziesięciu latach łowienia, pewnie jak każdy z Was mam swoje ulubione marki, do których należą MUSTAD i Gamakatsu (mówię o haczykach do szeroko pojętego białorybu) Co do łowienia na komercjach jestem na etapie poszukiwań :). W różnym okresie łowiłem też haczykami innych marek i kilku już nie użyję, jak np. OWNER który łamał się pod byle obciążeniem.

 

 

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie OWNER też mocno podpadł, strasznie się łamały ostrza w druciakach których używałem do feederka w rzece, podchodziły mi ostrością i kształtem okrutnie, ale co z tego jak z ich wytrzymałością za ciekawie nie było. Kombinowałem z kilkoma firmami ale od zawsze najlepiej mi było z Gamakami.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak złamałem na jednym wypadzie dwa haczyki (tego samego rodzaju), to postanowiłem kupić inne opakowanie. Wyszło na to, że kupiłem je nawet w innym mieście. Tylko co z tego - następny wypad i haczyki też się łamały. Po tych doświadczeniach wszystkie opakowania ownerów sprzedałem i u mnie ich nie znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Rysiek Mi przypomniał jak za łebka stałem w kolejce od 4 nad ranem pod sklepem na Łużyckiej by haki Mustada kupić na sztuki. Całych pudełeczek które zawierały po 100szt. Nie chcieli sprzedawać by dla większej liczby osób starczyło. Pod tym względem, straszne to były czasy. 

Na targach kupiłem haki Flagmana na próbę. Bardzo cienki drut, specjalnie pod robaki wziąłem. Zobaczymy jak z wytrzymałością. 

IMG_20180212_140018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ładne haczyki Guru do metody chcialem kupic warto czy lepiej drenana [mention=4]elvis[/mention] mentorze jaka jest twoja opinia wiem, że stosujesz drenana ale lubisz guru 
Co byś nie wybrał, będziesz żałować... że tak późno je kupiłeś. Posiadam większość obecnych na rynku modeli obu firm i nie podam konkretnej odpowiedzi. Polecam zarówno WGS Drennana jaki i QM1 Guru. Z tym, że te drugie nie zawsze i nie na wszystkie ryby się nadają. To oczywiście tylko moje spostrzeżenia. To bardzo mocne haki.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArekH napisał:

Kurcze Rysiek Mi przypomniał jak za łebka stałem w kolejce od 4 nad ranem pod sklepem na Łużyckiej by haki Mustada kupić na sztuki. Całych pudełeczek które zawierały po 100szt. Nie chcieli sprzedawać by dla większej liczby osób starczyło. Pod tym względem, straszne to były czasy.

 

Te haczyki to przełom lat 80 i 90tych, więc w sumie nie tak dawno ;)  Jeszcze wtedy tak sprzedawali :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grych napisał:

 

Te haczyki to przełom lat 80 i 90tych, więc w sumie nie tak dawno ;)  Jeszcze wtedy tak sprzedawali :) 

Rynio, to była końcówka lat 70tych, początek 80tych. A Mustady są nadal z tego co widzę, tylko nie wiem jak się przedstawiają. Dawno nie stosowałem. Kiedyś Kryształki ichnie to był hicior. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...