Skocz do zawartości

Rodzaje haczyków na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Interesuje mnie jakie numery stosujecie do połowu ryb, jakie modele, jakich firm i przy jakiej metodzie połowu.


Ze mnie się śmiano kilka razy nad wodą przed połowem np. karpi, czy leszczy, że stosuję haczyki na małe płotki, ale jak zaczynałem łowić jedną rybę za drugą, a "konkurencja" nic nie łowiła, to ja miałem banana na ustach a nie oni :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę na początku że nie przepadam za małymi hakami. Z zasady do włosa używam Drennana WGS(niebieski,brązowy) 10-12. Prestona PR36 10-14. Do spławika Drennanowskich Carbon Match 12-14. Prestona PR434. Do ziaren na rzece używam Gamakatsu 2230 i do robaków 3510. okazyjnie innych modeli.

drb.jpg

drn.jpg

pr36-1.jpg

drm.jpg

PR434_1.jpg

5438041927.jpg

4757540450.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas mojego ponad 25-letniego łowienia ryb, moje ulubione firmy produkujące haczyki to: Mustad, VMC, Gamakatsu.
Oczywiście, dawno temu zaczynałem od haczyków z polskich firm lub dziwacznych firm obcych, nawet nie wiadomo skąd. Po tym okresie dopiero znalazłem lepsze haki.
Z racji mojej specyfiki łowienia, mój ulubiony zakres wielkości haczyków to nr. 14, w niewielkim rozrzucie 12-16 (w numeracji Gamakatsu).
Czasem do większego spławika lub gruntówki używam "zapasowych" haczyków; nr. 8-10, firm w/w.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...
22 godziny temu, Dariusz Grenda napisał:

@suwi na wielu filmach tego typu haki są polecane jako najlepsze. Sprawdzają się przy systemach samozacinajacych się.  Myślę, że dasz radę ?

Pierwsza zasiadka i będą na zestawach :) mogłem kupić rozmiar mniejsze ale jak się sprawdza zagoszczą u mnie na dłużej to kupię i mniejsze 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korda to są haki z wyższej półki. Miałem je na karpiówkach u siebie . Tylko że kurv shank. Złego słowa nie mogę powiedzieć na nie także napewno będziesz zadowolony.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...