Skocz do zawartości

Jezioro Margonińskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Grendziu napisał:

Tyle lat mnie znasz i nie wiesz o tym:champagne-2010:

Wiem, że pierwsze 40 lat dzieciństwa jest najtrudniejsze, ale myślalam, że wszyscy z wiekiem dojrzewają, a nie tylko rosną ??. 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja już się cofa z wiekiem do dziecka jak starsi ludzie ?a na poważnie to była 16ta, zadzwoniłem do Ojca z Piły czy mogę obejrzeć Camping, po chwili potwierdził, że tak, w Chodzieży trzymałem tel do Was, ale mówięvw myśli, na 5minut i tak na spontanie nie wypada, od całą historia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Administrator

https://chodziez.naszemiasto.pl/palac-w-margoninie-bedzie-miec-nowego-wlasciciela/ar/c1-7836744

Takie moje podsumowanie "branżowe"  tym bardziej, że kilka razy ten obiekt zwiedzałem, a Margonin to mój "drugi dom". 

Suma oszacowania sprzedaży na poziomie 1,5mln zł wydaje się być bardzo dobra inwestycją...  Ale jeśli patrzeć na wycenę remontów ( nie widzę dokumentacji)  to jest to mimio wszytko dla kogokolwiek strzał w stopę. Wiadomo, że są różnego rodzaju projekty, dofinansowania do kilkudziesięciu procent, ale ten obiekt za kadencji inwestora się nie spłaci. Zakup może zrobić pasjonat z kapitałem. Miałem do czynienia z kilkoma temu podobnymi tematami plus xyz hektarów, przeważnie sto plus, gdzie wiadomo, że jedynym przychodem były grunty i... Za każdym razem tego typu obiekty nie były rentowne, są niewykończone, w którymś etapie po xx latach zaniedbane. Niestety też to były tematy przez "dodatek historyczno kulturowy"  niesprzedawalne. Turystyka i usługi związane z inwestycją w nieruchomości to strasznie ryzykowne przedsięwzięcie. Osobiście nie polecam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nieruchomości to skarbonki z gwarancją stopy niezwrotu :( Szkoda, bo to kawał historii, prawdziwej, a nie kreowanej jak np. w juesejach.

http://www.polskiezabytki.pl/m/obiekt/5930/Margonska_Wies/

Moim zdaniem, nie patrząc na rzekomy potencjał (którego teraz nie ma, bo nieruchomości o charakterze szkoleniowo-konferencyjno-hotelowo-turystycznym-itp. są obecnie przedmiotem grubej przeceny), takie nieruchomości powinny zostać objęte kuratelą państwa. Nie piszę tu o WKZ, który właścicielom często robi za kaganiec. Mam na myśli kompleksowy plan zagospodarowania zabytków. Zabytków, których niewiele zostało w odniesieniu do okresu sprzed wojen.

Tak swoją drogą - dziwi mnie inercja naszego państwa w stosunku do Szwecji. Ponoć nikt tak nas nie złupił jak oni, nawet helmuty.>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Grendziu napisał:

@Mała, @Ruda idziemy na kawę ???

IMG_20200819_134339.jpg

Nie wierzę ??? to się mogło zdarzyć tylko Tobie... żeby zapraszać koleżanki na kawę, kiedy Laguna jest nieczynna ??? No chyba, że masz przygotowaną kawusię w termosie?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 minut temu, Mała napisał:

Nie wierzę ??? to się mogło zdarzyć tylko Tobie... żeby zapraszać koleżanki na kawę, kiedy Laguna jest nieczynna ??? No chyba, że masz przygotowaną kawusię w termosie?

A skąd mogłem wiedzieć, że zamknięta ???kawa to tak miała być oficjalnie, bo pamiętam, że często e piliśmy coś mocniejszego tam???

Zapraszam do Klotyldzina, Babcia, czyli moja Mama serwuje coś takiego teraz???

IMG_20200819_154645.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grendziu napisał:

A skąd mogłem wiedzieć, że zamknięta ???kawa to tak miała być oficjalnie, bo pamiętam, że często e piliśmy coś mocniejszego tam???

Zapraszam do Klotyldzina, Babcia, czyli moja Mama serwuje coś takiego teraz???

IMG_20200819_154645.jpg

Stare, dobre czasy ???????? to może jednak zaczekamy aż Marek otworzy Lagunę ??

Oj kusisz tym deserem... Twoja mamcia wie co dobre ???????  Pytanie tylko czy jeszcze coś zostało... czuję że zaraz wskoczy nowy post w temacie "zbijanie wagi"??  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...