Skocz do zawartości

Rodzaje pelletów do koszyczka


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
31 minut temu, ArekH napisał:

Granulaty MCKarp ma chyba różne? Więc bądź hojniejszy w szczegóły? ;) 

Zrobię później wątek osobny o nich - aktualnie robię przegląd wiosenny w garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku zupełnie olewam pellety. Będę szedł pod prąd i stosował tylko naturalne ziarna i składniki. Mam spory zapas zwykłych zanęt marki Dragon i do nich będę dobierał składniki w zależności od łowiska i ryby. Okazało się, że do hurtowni sprzedającej ziarna (sprzedają pasze dla gołębi) mam bliżej, jak na przystanek MPK i chcę to wykorzystać :)

Stosował będę jedynie zanęty dedykowane do method feeder (polskiej produkcji), ale to już temat na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja polecam zanętowe method feeder:

DB, Sonu, Baitech , Carp Zoom, Aller Aqua , Maus , TB , Nash , Stalomax

Haczykowe:

DB, Sonu, Baitech , Carp Zoom, Aller Aqua ,  TB , Karl Nikl , Stalomax , Chytil , Jatra

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 godzin temu, ArekH napisał:

Granulaty MCKarp ma chyba różne? Więc bądź hojniejszy w szczegóły? ;) 

Synek ponieważ wywołałeś mnie do tablicy, to opisałem szczerze swoje doświadczenia z tym co miałem i z firmą McKarp na blogu
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A oto nowość od firmy mondial -F MS1

e75b5baf95da897bfb16c7c8c2742738.jpg

Cała seria pelletów do metody.

Nie omieszkałem zakupić do małych testów. Test polega na sprawdzeniu pracy i sposobu namaczania. I tak:

Wizualnie pellet 2mm na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Ma strukturę podobną do tych zachodnich z wyższej półki.

Po namoczeniu nie wykazuje skłonności do zbyt mocnego klejenia tak jak to jest w przypadku tańszych zamienników. Zapach przyjemny, ale nie rybny. Coś jak parzone płatki owsiane. Być może nie zawiera mączek rybnych, bynajmniej ten który ja mam. 261ebba98efbea5637645061c70bdaf1.jpgc9b6dc6d7b9266495064a89bff4342fa.jpg

Praca. Po namoczeniu i odczekaniu około 35-40 min. i ubiciu koszyczków dokonałem próby wodnej. Pelket dobrze klei. 93f334df89a788772601b7bcb1bd0441.jpgPo wrzuceniu do wody po kilkudziesięciu sekundach podejmuję pracę. 2a00f0908fba855f3820ea43d9d20abe.jpgPo około 1 min. zaczyna się rozpadać. Po 2-3 min. jest już prawie całkowicie rozsypany. cdaed77bec64c795acd894a07a78701f.jpgŁadnie puchnie. Będzie dobry do koszyczków typu Hybrid czy Hydrus oraz innych do pelletu. 71e9fa9b553d6f286e15c05c9debdd56.jpg2fae473d99e6b36b221d8f1e95c1f1cd.jpgb5d85df1db31dd94602eccc44b8afb63.jpge91ad6575fe11b93183adeffc44983d6.jpg0fccdd22628978a00d0501ce0a791cb2.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową zaletą może być słaby aromat. Można go dowolnie dopalać. Będzie dobry na nieco głębsze łowiska jak również jako dodatek do zanęty. Cena jest do zaakceptowania. Za opakowanie 750g/12zł, co daje 16zł / 1kg czyli nieźle.

Z seria MS1 dostępna jest w trzech rodzajach: Method, Red i Green oraz dwóch rozmiarach 2 i 4 mm.

Wersja Green jest nieco droższa bo około 16 zł, ale najprawdopodobniej przez dodatek Green betainy która jest droga.

Podsumowując. Myślę, że ze względu na swoją pracę jak i stosunek ceny do jakości jest wart zakupu. Pozostaje tylko sprawdzić jego skuteczność na polu bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Danielu,że pod względem kleistości i pracy,uważasz to za lepszy produkt, co do poprzednich ,tańszych,krajowych,przez ciebie w postach testowanych? 

Zdecydowanie tak. To właśnie w oparciu o wcześniejsze testy mogłem wyciągnąć takie wnioski. Jednak to dopiero jeden test na dość małej ilości. Postaram się go powtórzyć przy okazji następnego wypadu na ryby. Po prostu szkoda pelletu na testy.

Jeśli będę miał okazję to zakupię na testy wersję Red, żeby porównać i określić zapach.

Mam w pracy kolegę wędkarza i dam mu jutro ten pellet do powąchania. On dość często łowi na ciasto z płatków owsianych. Ciekawe czy też tak będzie mu się ten zapach kojarzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem po podanych przez ciebie czasach i zdjęciach z pracy pelletu. Podoba mi się. Trochę mnie jedynie zapach zastanawia! Kupiłem wczoraj Kryla od Dynamita,wali nawet przez folię! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...