Skocz do zawartości

Żyłki i plecionki na przypon


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jest wątek co do grubości i długości przyponów, ale też przyda się wątek o żyłkach i plecionkach jakie polecamy przy naszych zestawach.

Jeśli chodzi o żyłkę to wciąż szukam czegoś lepszego. Przeważnie używam STROFT. Co do plecionki to problem jakby mi się rozwiązał kiedyś przez przypadek, dostałem jako gratis w paczce i do dziś jestem wierny:

Jest to Kamatsu TECHRON czarna lub zielona - sztywna, wytrzymała i nie plącząca się za bardzo... Mogę z czystym sumieniem także polecić żyłki do przyponów Kamatsu TECHRON - ale tak jak pisałem wyżej, szukam dalej:beer:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lekceważąco podchodzę do żyłek, ich marki i parametrów, ale jakieś swoje doświadczenie mam.
Lubuję się łowieniu batem, dlatego żyłki które kupuję jako "główne", to odcinki 25 m, najczęściej Siglon (kiedyś Tectan, ale chyba już jej nie ma).
U mnie typowa średnica żyłki głównej, to 0,14-0,18 mm. Czasami zdarzało się, że kupiłem żyłkę do kołowrotka w/w firm o średnicy 0,20 mm.
Przypony do bata wykonuję z żyłki o średnicy 0,08-0,12 mm, kiedyś w tym celu kupowałem żyłki Tectan i Siglon, później pozostał Siglon, ostatnio coś z firmy Trabucco. Ogólnie, w/w żyłki spisują mi się dobrze. W przypadku zaczepu tracę najczęściej haczyk lub przypon z haczykiem, czyli tak jak być powinno.
Wspomniane żyłki mają dobrą wytrzymałość liniową co widać w powiązaniu z żyłką główną, ale mają też bardzo dobrą wytrzymałość na węźle, bo przypony pękają właśnie na węźle. Zdarzało mi się nie zmieniać przyponu nawet gdy pojawiło się na nim kilka "przypadkowych węzełków" bo wciąż dzielnie utrzymywał średnie ryby. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 27.01.2016 o 14:30, Grendziu napisał:

Jest wątek co do grubości i długości przyponów, ale też przyda się wątek o żyłkach i plecionkach jakie polecamy przy naszych zestawach.

Jeśli chodzi o żyłkę to wciąż szukam czegoś lepszego. Przeważnie używam STROFT. Co do plecionki to problem jakby mi się rozwiązał kiedyś przez przypadek, dostałem jako gratis w paczce i do dziś jestem wierny:

Jest to Kamatsu TECHRON czarna lub zielona - sztywna, wytrzymała i nie plącząca się za bardzo... Mogę z czystym sumieniem także polecić żyłki do przyponów Kamatsu TECHRON - ale tak jak pisałem wyżej, szukam dalej:beer:
 

Chyba nadal pozostaje nam szukac ...Przy metodzie sa zbyt krotke odcinki zylki I przy duzej rybie najczesciej jest boom ...Kurde za duzo ryb juz poszlo za to na plecionce zadna z tym , ze ryba cierpi .Moze ktos stosuje jakas naprawde dobra zylke lub fluorcarbon do przyponu ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadal pozostaje nam szukac ...Przy metodzie sa zbyt krotke odcinki zylki I przy duzej rybie najczesciej jest boom ...Kurde za duzo ryb juz poszlo za to na plecionce zadna z tym , ze ryba cierpi .Moze ktos stosuje jakas naprawde dobra zylke lub fluorcarbon do przyponu ? .

Ja stosuję standardowe żyłki. Jednak os pewnego czasu zacząłem stosować też i plecionki, ale nie zwykłe cienkie tylko grube. Głównie po to by nie kaleczyć ryb. Jednak tylko wtedy gdy spodziewam się dużych i silnych ryb w łowisku z zaczepami. Większe ryzyko straty całego zestawu, ale mniejsze straty ryby.

f35288e3ec88f4679500ccbdb0dd0f21.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 godzin temu, KaZuYa napisał:

Chyba nadal pozostaje nam szukac ...Przy metodzie sa zbyt krotke odcinki zylki I przy duzej rybie najczesciej jest boom ...Kurde za duzo ryb juz poszlo za to na plecionce zadna z tym , ze ryba cierpi .Moze ktos stosuje jakas naprawde dobra zylke lub fluorcarbon do przyponu ? .

Moja najdziwniejsza przygoda w tamtym sezonie? Proszę bardzo 

Kupiłem ten miękki fluo https://przynety-swiata.pl/shop/plecionki-zylki-fluorocarbony/fluorocarbony-seguar-invizx-183-m/ z myślą i na sandacze i na zimowe zawody jeszcze pod koniec 2016r, chyba grubości 0,2 lub 0,22mm. Nie użyłem go na zawody. Jednego dnia szykując się do sezonu 2017 zacząłem bawić się w robienie przyponów do metody... I był to strzał w 10 tke wg mnie. Nie zużyłem tego dużo, nie wiem jaki diabeł mnie podkusił i za to resztę nawinałem niedawno sobie na multiplikator, bo chciałem sobie coś udowodnić. Oczywiście to był błąd, jeśli będzie w dobrym stanie to odzyskam i zachowań do przyponów, choć oczywiście wg producenta nie za bardzo do tego się nadaję. Mnie się sprawdziło, polecam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Grendziu napisał:

Moja najdziwniejsza przygoda w tamtym sezonie? Proszę bardzo 

Kupiłem ten miękki fluo https://przynety-swiata.pl/shop/plecionki-zylki-fluorocarbony/fluorocarbony-seguar-invizx-183-m/ z myślą i na sandacze i na zimowe zawody jeszcze pod koniec 2016r, chyba grubości 0,2 lub 0,22mm. Nie użyłem go na zawody. Jednego dnia szykując się do sezonu 2017 zacząłem bawić się w robienie przyponów do metody... I był to strzał w 10 tke wg mnie. Nie zużyłem tego dużo, nie wiem jaki diabeł mnie podkusił i za to resztę nawinałem niedawno sobie na multiplikator, bo chciałem sobie coś udowodnić. Oczywiście to był błąd, jeśli będzie w dobrym stanie to odzyskam i zachowań do przyponów, choć oczywiście wg producenta nie za bardzo do tego się nadaję. Mnie się sprawdziło, polecam?

To te przypony z ostatniego wyjazdu:$ .Pamietam jak zakupilem gotowce guru MEGA STRONG niby mialy byc nie do zniszczenia 5ryb ,5 zerwanych .

Edytowane przez KaZuYa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...