Skocz do zawartości

kosz wędkarski z oparciem


andrzej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, stas1 napisał:

czekamy :P

Temat mamy ciekawy :)  również proponuje sobie wkleić poziomice ze dwie :) zobaczycie jak się poprawie komfort siedzenia i plecy nie będą bolec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem pokazuje moje modyfikacje w koszu,  które są spowodowane użytkowaniem  go przez 5 lat.

Pierwsza wada jakie się pojawiła to ze zaciski na nogach zaczęły słabo trzymać nawet mocno dokręcając powodowało to przesuwanie się na nogach kosza, wymieniłem dwie zwykłe nogi na teleskopowe, kolejną zamówiłem aluminiowa rurę o średnicy 30 mm  którą pociołem na odpowiednie kawałki

IMG_1055.JPGIMG_1056.JPG

potem nałożyłem je na nogi w kosztu, teraz mam 6 nóg teleskopowych zablokowanych odpowiednio na wysokości pasujące mojemu wzrostowi, jeśli potrzebuje ustawić kosz to reguluje wysokość nogami ...

IMG_1057.JPGIMG_1058.JPG

Druga modyfikacja to przyklejenie poziomic do kosza z tyłu oraz jednego boku można z dwóch jak ktoś chce, ten zabieg pozwolił mi ustawiać kosz zawsze w poziomie co poprawiło mój komfort wędkowania, zdrowie przy trzymaniu długiej wędki nie boli kręgosłup od złej pozycji na koszu.

 IMG_1062.JPG IMG_1064.JPG

Koszty jakie  poniosłem na rozbudowie kosza oraz jego modyfikacjach do tej pory:

trzy kasety - 210 zł 

dwie nogi teleskopowe - 90 zł

dwie poziomice - 12 zł

rurka aluminiowa 30 mm - 22 zł 

IMG_1065.JPG

kolejne modyfikacje postaram się opisać następnym razem teraz mam do naprawy siedzisko

IMG_1066.JPG

Edytowane przez Czesław Czech
błędy w pisowni :)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Czesiek. Ja zawsze cenię rękodzieło i własne modyfikacje. Można sporo ulepszyć i troszkę grosza zaoszczędzić. 

Ja miałem sprzedawać fotele by kupić Cuzo. Ale postanowiłem popracować nad przeróbkami. Jestem w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ArekH napisał:

Dobra robota Czesiek. Ja zawsze cenię rękodzieło i własne modyfikacje. Można sporo ulepszyć i troszkę grosza zaoszczędzić. 

Ja miałem sprzedawać fotele by kupić Cuzo. Ale postanowiłem popracować nad przeróbkami. Jestem w trakcie.

dziękuje jakoś to jeden z wielu powodów który kocham rybki, lubię sam coś sobie ulepszyć, jak naprawię siedzenie do kosza to postaram się opisać to również, mam tez zamiar przerobić półkę z parawanem. a co do fotela Cuzo myślałem go kupić jeśli dobrze pamiętam ma nogi D 25  co daje mi wiele możliwości montażu  akcesorii 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie kupił ten, mogę  używać akcesoria z mojego kosz  
http://leszcz.eu/pl/p/Fotel-Cuzo/14728
Ale pytanie czy wytrzymały jest ? 

Oglądałem go już kilkakrotnie. Rama stalowa spawana, stabilny i wytrzymały. Ma również wady. Główną jest waga i poprawiony już kąt tylnych nóg. Poza tym polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...