Skocz do zawartości

Co dajecie do koszyczka łowiac na feedera


Artur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ważniejszym pytaniem jest gdzie łowię na jakiej wodzie, na jakie rybki poluje, jaka jest pora roku.

Dopiero po uporządkowaniu gdzie kiedy na co dobieram zanętę.

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na kolor zanęty -kolor jest ważny z kilku powodów -pora roku , wielkość ryb, łowisko gdzie łowimy.

Z zawartością koszyka należy również uważać aby nie przekarmić rybek towar należy dobierać do populacji rybek, wielkości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Maciek zgoda - robię to samo, czasami jest masa zmiennych które stosuję, jest to przepis z 2014r, który przy kilku małych modyfikacjach w zależności od pory roku czy wody na jakiej łowiłem dawał mi zawsze przewagę i bardzo dużo ryb. W 2015 szalałem z eksperymentami i różnie to bywało niestety. Zauważyłem od pewnego czasu mimo wszystko, że kolory jasne nie są tak skuteczne jak ciemnie - mogę się mylić... :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do koszyczka dodaje zanętę traper której rodzaj w zależności od łowionych ryb najczęściej to leszcze, do tego dip waniliowy i ochotkowy, dosypuje kukurydze z puszki i na koniec dodaje białe i czerwone robaki. Moim zdaniem prosta zanęta ale się sprawdza. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bazy Darek stosuje na rzece zanęty dragona, stilla po taniości potem odpowiednio dodaje szereg własnych komponentów które wzbogacają mieszankę. Lubie tez lorpio fajnie działa.

Jednak szczerze powiem że odkąd odkryłem sensasa jadę na niej od tamtego roku.

Polecam również chleb tostowy odkryłem go dzięki innemu forum.

Grendziu co do koloru to znana mechanika duże ryby wolą jasne kolory dobrym przykładem jest kukurydza nęcenie kuku przynosi efekty w karpiu, leszczu. Ciemne zaś kolory to mniejsze ryby na ciemnym tle czują się bezpieczne .

Co do pakowania towaru do kosza no cóż a kto komu zabroni można wszystko co kto chce.

Ja daje kuku z puchy, białe, pinke robactwo mrożone i żywe, pecak pellet zwłaszcza micro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak pisałem kiedyś np. gotuję w szybkowarze jednocześnie konopie, kukurydzę, pszenicę i łubin - dzielę w małe woreczki i wrzucam do zamrażarki - mam na kilka sesji. Z Fluo korzystałem kilka w tamtym roku - nie zauważyłem więcej brań.  Na chleb tostowy bardzo wczesną wiosną nie miałem ani jednego brania - więc pewnie zależy od wody - później mielony czasami mieszałem z zanętą główną. Zresztą kiedyś, 30 lat temu suchy chleb moczony w wodzie tuż przed łowieniem - był podstawą kulek z płatkami i ziarnami przy spławiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do karmienia gotuję podobnie jak Darek Taki miszmasz. Ale na hak? Wolę jak ziarna mają swój własny aromat. Jedynie Groch z Łubinem czasem gotuję razem. Co do zanęt? Robię podobnie jak Maciek. Wniosłem kilka poprawek dzięki jego radom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, ArekH napisał:

Do karmienia gotuję podobnie jak Darek Taki miszmasz. Ale na hak? Wolę jak ziarna mają swój własny aromat. Jedynie Groch z Łubinem czasem gotuję razem. Co do zanęt? Robię podobnie jak Maciek. Wniosłem kilka poprawek dzięki jego radom.

Podpuścił, podpuścił do opisów i zdradził swój, że ho ho ho :P Może jakiś dokładniejszy opis co i jak :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...