Skocz do zawartości

Łódka zanętowa


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem z geodetami na uniwerku nt. dokładności GPS kiedyś. Wszystko zależy od czasu obserwacji. Czyli stojąc w jednym miejscu chwilkę mamy mniejszą dokładność, taką do 5 metrów (mowa o amatorskich GPS, bez podłączenia pod stację referencyjną). Natomiast jak postoisz w jednym miejscu dłużej (powiedzmy kilkanaście minut) to jego dokładność już może wzrosnąć dwukrotnie.
Wniosek jest taki, że GPS jest dobry i może być tu użyteczny, ale tylko wtedy, jak mamy szersze pole nęcenia. Jak chcemy nęcić w punkt, to może być lipa. Ostap z pewnością słusznie prawi, ale jak się siedzi nad elektroniką i misternie produkuje, to wymagania rosną i te 5m. jest wtedy nie do zaakceptowania :) Jak coś się robi samemu, to patrzy sie na użytkowość sprzętu, a nie na gadżety. Jak się wydaje 3-4 tysie na gotowca, to bez gadżetów ani rusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
25 minut temu, Ostap napisał:

Darek przecież Ty nie widzisz z 12m a co dopiero z 200? Hahahaha

 

I tutaj się mylisz kolego - głuchy to może jestem ale wzrok mam zajefajny od zawsze :P

Nie mogłeś spać przez mnie - ehhhh - szkoda, że ostatnio na kobiety tak nie działam :pb_lol:

Co do GPS i geodetów - może mam stare dane ale w latach 2006/2008 przebiegłem setki jak nie tysiące km biegając po polach mierząc grunty na usługi i wiem,  wydaje mi się że co do punktowego nęcenia to nie przejdzie. Stąd jak dla mnie, gdy kupuję coś ponad stan portfela od czasu do czasu (np. Echosondę) odpuszczam sobie te funkcję bajeru - tym bardziej,  że nie łowię na jakiś nieznanych kilku tysięcznych hektarowych łowiskach na codzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ciekawe rozwiązanie SUWI - myślę, że może dać sporo do myślenia naszemu koledze Ostapowi przy projektowaniu mini łódki. Najbardziej spodobał mi się ten tekst:

"Kadłub JABO wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego metodą wtrysku. Wszelkie łączenia uszczelniono hermetycznymi pierścieniami gumowymi, gwarantującymi wysoką szczelność - woda nie dostaje się do środka nawet przy całkowitym zatopieniu łodzi. Odpowiedni układ i kształt łodzi zapewnia utrzymanie równowagi podczas żeglowania nawet przy niesprzyjających warunkach. Łódź precyzyjnie można zawrócić, nawet kiedy płynie pod prąd lub przy wzburzonej fali. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis ma dobry. Opinii nie znalazłem, ale może jak obejrzałby ją fachowiec wydałby opinię czy nadaje się do czegoś, a może jakieś drobne przeróbki zrobiłyby z niej killera wśród łódek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...