Skocz do zawartości

ABC karpiowania - porady


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
50 minut temu, MjMaciek napisał:

Grendziu sorry że Cie tak mecze ale opisz coś więcej.

Blat przdchadzacy w upad górka na blacie jaka glebokość ile od brzegu. 

Jaka pora roku cie interesuje

Jeśli pytasz o moją stałą miejscówkę, to ona jest nowa - bo kupiłem pomost nad jeziorem i jeszcze tam nie łowiłem. Więc jak tylko zrobi się trochę cieplej, to wsiadam w łódkę i biorę echo i będę się bawił i wymyślał, gdzie postawić zestawy. Będę szukał górek, skarp, ale z tego co kojarzę jak pływałem ze spinningiem to tam nic nie ma za bardzo. Przy pomoście jest 2,5m głębokości i delikatnie schodzi w dół do 5metrów, nie ma skarp, nie ma górek - jest tylko masa ziela. Cieszę się, że tam będę łowił, bo wydaje mi się, że

Co do odległości - nie wiem właśnie, ale gdzieś w przedziale 40-60metrów od pomostu, chyba, że mi Ostap zrobi łódkę, to będę wymyślał, Gdybym siedział, tam gdzie zawsze, to wiem wszystko o każdej skarpie, góreczce i zakamarku. Czyli będzie nowość.

Tak jak pisałem wcześniej, lubię zmiany i nieznane i w kilka nocy pojadę gdzieś w Polskę aby odkryć inne łowiska.

Pora roku - łowię cały rok niemal oprócz zimy. Tam strzelają żyłki 0,30 bez problemu ponoć karpiarzom...

To może ja zacznę zadawać pytania pod dane łowisko:

Jeśli woda jest krystalicznie czysta, łowić będę na około 5 metrach głębokości, najprawdopodobniej będzie sporo zielska to co mam zrobić?

Chodzi mi o: dobór i grubość żyłki głównej, nęcenie, czym, jakie zapachy, oraz o podanie optymalnie zestawu końcowego. Co i jak? Planuję przynęty podawać w koszyku FOX-a nowość z  kiełbaską w woreczku PVA, bo wg mnie może być to HICIOR 2016 - oczywiście mogę się mylić, stąd otworzyłem ten wątek, bo mam zbyt małe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie lubię blatów w stylu stołu i łowienia na nim. Wszelkie przeszkody powodują gromadzenie się naturalnego pokarmu. Podchodzę do wędkarstwa troszkę inaczej: skupiam się, najpierw rozpoznaję miejsce potem dobieram strategię. Obecnie nie dysponuję czasem no limit muszę dobierać miejsce i czas aby coś złowić.

Grendziu jest pytanie: czy tam w ogóle są jakieś miejsca gdzie rybka chodzi? Ja bym odpuścił sobie to miejsce z zielskiem w sezonie. Nastawiałbym się tam na wiosnę, jak zielska nie ma, potem szkoda by mi było czasu.

Trza dobrze tam sondować, może będzie jakiś plac wolny i na nim spróbować. Najlepiej jakby była górka.

Tydzień bym przygotowywał, co drugi dzień bym nęcił. Co do ilości to, trzeba wziąć pod uwagę populacje innych ryb, które mogą pożerać naszą zanętę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, MjMaciek napisał:

Wiesz jak słyszę, że 0,30 pęka bez problemu to nasuwa mi się jedna odpowiedź - goście łowić nie umieją.

1. Dzika woda, głęboka, sporo grążeli, masa kołków, bo pomost na pomoście. Zapraszam do siebie na kilka dni - z chęcią się pouczę :beer:

Edytowane przez Mała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Grendziu napisał:

1. Dzika woda, głęboka, sporo grążeli, masa kołków, bo pomost na pomoście. Zapraszam do siebie na kilka dni - z chęcią się pouczę :beer:

No to rozumiem jak są karpie 10 plus to 0,40, jeśli z wywózki łowisz. Jesli z rzutu to plecionka. 

I masz po problemie.

Co do żylki w zarośla  0,35 oraz kilka metrow strzalowki zrobi robotę w chaszczach.

Co do zestawów polecam klasyke chod rig , oraz sporo kombinacji z rigiem W róznych odmianach.

Pop up , kombinacje z balansującymi .

Ciężko doradzać jak się niem znam wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , ze kolega MjMaciek ma doświadczenie :)

Mam pytanie, dostałem namiary na jezioro z małą populacją karpia i amura około 90ha, średnia głębokość około 5m, maksymalna około 17m. Dookoła trzcina i grążele, nie posiadam echosondy a gdyby nawet to nie wolno tam pływać. Mój sposób z wchodzenie do wody raczej na nic się nie zda przy takiej głębokości .  Nikt nie widział tam spławów karpi .

Moje pytanie czy da się, a jeśli tak to jak ściągnąć karpie w wybrane miejsce ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Plecionki nie chcę w zestawie, żyłkę chcę w przedziale 0,30 - 0,35mm, czy łódkę będę miał, czas pokażę. Ostapa głowa boli ponoć przeze mnie - czemu, nie wiem :pb_lol: Ale mu wymyśliłem, że chcę małą łódeczkę, a nie prom zanętowy i tego będę się trzymał :beer:
Maciek może jakieś fajne filmy z YT wstawisz, które polecasz tutaj. Kopiuj, wklej i link działa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmów sorry, ale mam swoje zdanie na temat karpiowania. Zgadam się z Nashem, jest mi najbliżej do jego filozofii.

 

Natomiast jak najbardziej polecam youtube jest tam mnóstwo filmów.

Drogi Suwi mimo zbieżności imion nie jestem wróżbitą Maciejem, nie znam wody . A z opisu to moim zdaniem wróżbita pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najskuteczniej zwabić karpie . Mam stanowisko w zaroślach i często widzę oznaki żerowania karpia ale nie chcą brać. Co jest najskuteczniejszą przynętą w metodzie spławikowej z gruntu ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...