Skocz do zawartości

ABC karpiowania - porady


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zrobiło się ciepło, już prawie lato, woda ma zapewne ponad 20stopni w zbiornikach. Jak zaczynacie nęcić?
Jakie porcje, jakaś grubsza frakcja?  Ile mm na haku ma kulka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na komercyjnym zbiorniku 

Gotowane : kukurydza pszenica konopie  około 4 litrów w sumie mi wychodzi do tego trochę pelletu i kulek na które łowię 

Najskuteczniejsza kulka w tym roku to 18mm truskawka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Siedząc u ojca na pomoście na ławce w nocy marzyłem o czymś wygodnym, jakimś fotelu, łóżku, aucie, aby się owinąć i czekać na rybę życia. Starość idzie, starość. Zasnąłem na ławce na chwilę i utopiłem nóż. Chyba przymierzę się za łóżkiem karpiowym, ale za tym by musiał iść namiot itd. Ja tego nie pomieszczę w moim mini aucie... Ehhh te ryby mnie wykończą finansowo kiedyś :beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.07.2016 o 22:18, Grendziu napisał:

Chyba przymierzę się za łóżkiem karpiowym, ale za tym by musiał iść namiot itd.

Masz pomost czy w miarę równy brzeg to wystarczy karimata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 13.07.2016 o 10:17, suwi napisał:

Masz pomost czy w miarę równy brzeg to wystarczy karimata :)

Przeważnie śpię w aucie, ale marcowe wypady nocne wyszły mi bokiem, do dziś chodzę na rehabilitację po rwie kulszowej, a wcześniej z wyziębienia wyszedł mi najprawdopodobniej półpasiec - dziadostwo jedno :P Ale z dnia na dzień jest coraz lepiej i lepiej na szczęście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkiego powrotu do zdrowia życzę 

Na takie zimne noce to samochód włączone ogrzewanie i śpi się jak suseł :D Gorzej gdy człowiek rozgrzany wyskakuje do brania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni podsypuję ziarnami ( kukurydza pszenica i konopie ) do tego niewielka ilość kulek . Od dwóch dni duże płocie czekają już w miejscówce i mimo , że pływam koło nich wpław nie boją się i wyjadają niemal z ręki :(

Chciałem w łowisko ściągnąć karpia amura a czy te żarłoczne płocie nie zepsują moich planów ??? może zrezygnować z ziarna i sypać tylko kulkami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, suwi napisał:

Witam od kilku dni podsypuję ziarnami ( kukurydza pszenica i konopie ) do tego niewielka ilość kulek . Od dwóch dni duże płocie czekają już w miejscówce i mimo , że pływam koło nich wpław nie boją się i wyjadają niemal z ręki :(

Chciałem w łowisko ściągnąć karpia amura a czy te żarłoczne płocie nie zepsują moich planów ??? może zrezygnować z ziarna i sypać tylko kulkami ???

Ja bym nie zmieniał karmienia, jak są te ryby, to przyciągną innne/ Liczy się aromat i zapach :) Wrzucaj kilka grubych kulek i tyle, po kilku dniach a może po tygodniu karpie jeśli są, to zaczną odwiedzać miejscówkę. Cierpliwości kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem cierpliwy pływam wpław nęcić zestaw też wpław więc cierpliwości mi nie brakuje :) Ale jak rybki zaczęły pływać między rękami i wyjadać ziarna wpadłem w panikę :D , że karpiom nic nie zostawią :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, suwi napisał:

Jestem cierpliwy pływam wpław nęcić zestaw też wpław więc cierpliwości mi nie brakuje :) Ale jak rybki zaczęły pływać między rękami i wyjadać ziarna wpadłem w panikę :D , że karpiom nic nie zostawią :/

Trzeba było w ocet brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...