Skocz do zawartości

Przyrząd do nakładania gumek na pellet


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wczoraj zauroczyłem się w sposobie nakładania kilkunastu ochotek jednocześnie za pomocą gumki i specjalnego przyrządu do zakładania gumek na pellet. Poniekąd takiego gadżetu nie posiadam ale muszę go mieć i tyle :)

Co byście polecili, oraz które gumki są wg Was najlepsze :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz parcie na firmę to kup Drennana. Jeśli nie? To Konger za niecałą dyszkę wystarczy. Jedynie co poradzę po zakupie Kongera: odkręć ten talerzyk co rozszerza ramiona i daj go na klej (kropelka), bo jest ciut słabo osadzony. Mi ten przyrząd służy już 2 lata. Do ochotki potnij wentyl. Do pelletu gumki Drennan mini.  http://allegro.pl/przyrzad-do-pelletu-lub-ochotki-i5275911364.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz parcie na firmę to kup Drennana. Jeśli nie? ToKonger za niecałą dyszkę wystarczy. Jedynie co poradzę ,po zakupie Kongera. Odkręć ten talerzyk co rozszerza ramiona I daj go na klej(kropelka) Bo jest ciut słabo osadzony. Mi ten przyrząd służy już 2 lata. Do ochtki potnij wentyl. Do pelletu gumki Drennan mini.  http://allegro.pl/przyrzad-do-pelletu-lub-ochotki-i5275911364.html 

Nic dodać, nic ująć. Też mam tego poczciwego Kongera za 6 zł z kompletem gumek i sznureczkiem gratis. Daje radę.

Ale faktycznie na rynku w zeszłym roku pojawił się nowy przyrząd z firmy Drennan o innej zasadzie działania, która jest mniej uciążliwa i wygodniejsza. Są już też tańsze odpowiedniki tego rozwiązania.

Tak na marginesie to docelowo ten przyrząd był wymyślony do pęczkowania ochotek i zaadoptowany do zakładania pelletu, a nie odwrotnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, Elvis napisał:

Nic dodać, nic ująć. Też mam tego poczciwego Kongera za 6 zł z kompletem gumek i sznureczkiem gratis. Daje radę.

Ale faktycznie na rynku w zeszłym roku pojawił się nowy przyrząd z firmy Drennan o innej zasadzie działania, która jest mniej uciążliwa i wygodniejsza. Są już też tańsze odpowiedniki tego rozwiązania.

Tak na marginesie to docelowo ten przyrząd był wymyślony do pęczkowania ochotek i zaadoptowany do zakładania pelletu, a nie odwrotnie.

Lepiej Wam się sprawdza gumka na włosie z przynętą czy na haku?

Elvis ok, ok - nie znam się jestem tradycjonalistą co używa w zestawach koralików :P Najważniejsze, że ryby łowię - a ponoć w Polsce "ni ma" :pb_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
37 minut temu, ArekH napisał:

A co byś powiedział na taki zestaw: na haku ochotka na gumce, a na włosie jakis Pop Up lub inny dumbbells? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do większej skuteczności przyponu włosowego z gumką nad samym haczykiem, nie mam tak jednoznacznej odpowiedzi. Głównie zależy to od rodzaju przynęty, gatunku ryb i metody połowu.

Łowiąc na metodę nad jednym z moich łowisk, mam problem z zacięciem małych leszczyków. Łowiąc na zwykły zestaw z koszyczkiem takich problemów nie mam. Próbowałem już przeróżnych kombinacji z wielkością haka, długością przyponu i włosa oraz ciężarem koszyczka. Nic. Skuteczność rzędu 50% jest nadal barierą nie do pokonania. Może gdyby ryb było więcej, a tym samym i brań to szybciej bym znalazł rozwiązanie, a tak trzeba czekać i próbować dalej.

Sezon się skończył i nie zdążyłem przetestować jeszcze kilku kombinacji. Pozostaly mi do sprawdzania przypony z plecionki, ultra krótkie i długie przypony z żyłki oraz przynęty mniejsze niż 7-8 mm.

Wykluczam przypadkowe trącenia żyłki, bo brania są mocne i stanowcze.

Pozostaje mi jeszcze sprawdzić inne mocowanie przynęty. Na krótko. Mam takie gumki które zakłada się na haczyk i może na nich przynęta będzie odpowiednio spozycjonowana do samo zacięcia . 411c551f79d6a1f99d76aea6e86f53f1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel. Może co niektóre ryją w zanęcie jedynie i tak napierają na podajnik, że to wygląda jak branie? Też czasem zauważam takie rzeczy. Szczególnie jak karpiki niedorostki biorą. Nawet podcięcia nie odnotowuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...