Skocz do zawartości

Metoda - przypony gotowe czy robione


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, ArekH napisał:

Ja rozumiem Jureczku kolegów. Czasem mam czas i robię przypony sam. Stosuję przypony nie z rzadka, do 20cm. przy trudnych zacięciach.(Method) Czytam uważnie kolegów na forach. Mam wielu Mistrzów (Ja uważam ) którzy sensownie wstawiają uwagi. Szkoda że zapominam je na łowisku:$ Mam Tą Arctica. Troszkę jej szkoda do takich sztuk. 

Te okazy to przyłów, z reguły sztuki kilkukg. Twierdzi, że nigdy go ten młynek nie zawiódł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem ten przykład aby pokazać, że

schematy to często bezkrytycznie przyjmowane dogmaty. Swoją drogą, to jakie Piotr musi mieć umiejętności holowania okazów na takim sprzęcie! ?

Inna ciekawostka to to, że na komercji wcale nie zanęca wstępnie miejscówki.

Pardon za ten OT.:AreYouSerious-min:

 

Edytowane przez Jerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 30.12.2017 o 10:12, Jurek napisał:

Podałem ten przykład aby pokazać, że

schematy to często bezkrytycznie przyjmowane dogmaty. Swoją drogą, to jakie Piotr musi mieć umiejętności holowania okazów na takim sprzęcie! ?

Inna ciekawostka to to, że na komercji wcale nie zanęca wstępnie miejscówki.

 

 

Jakby kogoś bliżej zainteresowała technika PiotraT to w I części ostatniego, sprzed kilku dni,  filmiku Luka "Karpie, amury i jesiotry - łowisko pod Borem " od 1 min 42 sek i dalej,

sam mistrz uwieczniony w akcji.

A to podany przez niego link do okazyjnej przeceny selektorów. Choć wiem, że w ten sposób wbijam nóż w swoje arcadiowsko- jaxonowskie serce,:grin-min: to jednak muszę przyznać, że  jestem zauroczony pracą tego budżetowego kijka :o

No coż, za wysokie progi. Ale pomarzyć sobie można , co nie ? :D

http://skleptrabucco.pl/trabucco-selektor-xs-master-feeder-360-75g-nowosc/
 

I jeszcze taka mała dygresja - otóż, nasz bohater, tak jak skąpo wstępnie zanęca na komercjach, to widać,  że równie skąpo wypowiada się przed kamerą.

Nie wiem, może udziela mu się oszczędność w słowach, lansowana przez autora filmu ? :D

Dlatego, jak ktoś chce wyłapać więcej informacji,  zachęcam do uważnego śledzenia jego wypowiedzi.

 

 

 

 

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator
1 minutę temu, ArekH napisał:

Właśnie nadrabiam zaległości przyponowe. Olśniło Mnie że Mam braki. :( 

IMG_20180426_205955.jpg

A ja myślałem, że dla mnie odświeżyliśmy temat, abym zaczął robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kurde. Dziś by uspokoić serduszko postanowiłem powiązać kilka przyponów na plecionce. To był chyba błąd. Węzły wychodzą zacnie, gorzej z długością do  piórnika. 

IMG_20210526_181800_01.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio ,że jeżeli już pęka mi jakiś przypon to na petelce  Robię 2 obroty wychodzi ósemka i zaciskam  powoli 

CO JEST NIE TAK ? 

Może porostu gdzieś musi puścić i to jest najsłabszy punkt  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...