Skocz do zawartości

FOTOGRAFIA WĘDKARSKA


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.11.2021 o 11:04, Grzes77 napisał:

 

20211120_095658.jpg.9bcc6d2bbecfdc40f0786cb55942ab6b.jpg

Do tego zamówiłem torbę, która była w promocji ze stówy na 6 dyszek

 

 

 

 

 

 

Fajny sprzęt, choć ja wolę Canona :) Mam jednak jedną uwagę. Jeśli nie rozpakowałeś karty zamień ja koniecznie na całe SD a nie mikro z adapterem. Unikniesz wielu kłopotów. Kolejnym zakupem będzie jasny obiektyw. Te kitowe nie są złe ale dupy nie urywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2021 o 16:54, NPC napisał:

 

 

Życzę powodzenia w nagrywaniu filmików i czekam z niecierpliwością na jakość 4k :D 

Ja tam życzę powodzenia w obrabianiu 4K i magazynowaniu filmów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartek.B napisał:

Fajny sprzęt, choć ja wolę Canona :) Mam jednak jedną uwagę. Jeśli nie rozpakowałeś karty zamień ja koniecznie na całe SD a nie mikro z adapterem. Unikniesz wielu kłopotów. Kolejnym zakupem będzie jasny obiektyw. Te kitowe nie są złe ale dupy nie urywają.

Zastanawiałem się nad Canonem, jednak wśród moich znajomych Nikon króluje w opiniach. Kartę specjalnie wziąłem mikro, bo będzie również służyć do telefonu, a dokładnie materiał z lustrzanki zgrywać będę na telefon i na nim obrabiać, bynajmniej w najbliższym czasie. Obiektyw pewnie znając siebie kupię w przyszłym roku, może nawet nie jeden, ale muszę najpierw zobaczyć, czy kręcenie lustrzanką to jest to, co potrzebuję, bo po jednym dniu użytkowania wydaje mi się, że łatwo nie będzie. Jeszcze mam inne plany, podoba mi się dron dji za ponad 6 koła, gimbal dji do lustrzanki za 4 tysie, kurde kiedy ten diabełek zejdzie mi z ramion i nie będzie kusił do dalszych zakupów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki będziesz miał olbrzymie. Obróbka na telefonie i renderowanie filmu będzie trwało wieki. Podejrzewam też, że na aplikacji w telefonie za wiele opcji nie będziesz miał. Bardzo dobry profesjonalny program do obróbki na kompie masz tutaj https://www.blackmagicdesign.com/pl/products/davinciresolve/ 

Warto zainwestować od razu w jeszcze dwie baterie. Kup Newell. Ceny oryginałów zabijają a te naprawdę w niczym nie ustępują. Nie widzę absolutnie żadnej różnicy między zamiennikiem a oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi, do tego programu się przymierzałem, nawet specjalnie na wiosnę lapka pod to kupiłem, jednak jakoś do obróbki na telefonie się przyzwyczaiłem, masz rację, trzeba się wreszcie przesiąść na kompa. O bateriach też pomyślałem, mam zamiar kupić 3szt, lecz z tym poczekam, bo jak mi nagrywanie aparatem nie podejdzie i pójdzie on do szuflady tylko do robienia zdjęć, to mi tyle akumulatorów nie będzie potrzebne. Ty @Bartek.B używsz ten program do obróbki, jest w miarę intuicyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzes77 napisał:

Dziękuję serdecznie za podpowiedzi, do tego programu się przymierzałem, nawet specjalnie na wiosnę lapka pod to kupiłem, jednak jakoś do obróbki na telefonie się przyzwyczaiłem, masz rację, trzeba się wreszcie przesiąść na kompa. O bateriach też pomyślałem, mam zamiar kupić 3szt, lecz z tym poczekam, bo jak mi nagrywanie aparatem nie podejdzie i pójdzie on do szuflady tylko do robienia zdjęć, to mi tyle akumulatorów nie będzie potrzebne. Ty @Bartek.B używsz ten program do obróbki, jest w miarę intuicyjny?

Tak. Używam tego programu. Warto zaznaczyć, że jest to w pełni profesjonalny program a nie żadne demo dla ubogich. Jedynym chyba ograniczeniem jest brak edycji 4K w wersji bezpłatnej. Na samym początku program przytłacza ilością funkcji i możliwości. Jednak jak już ogarniesz podstawowy montaż, idzie naprawdę sprawnie. Są różne bardzo pomocne tutoriale na YT i stronie producenta. 

Edytowane przez Bartek.B
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Panowie przerzuciłem Nas do wątku odpowiedniego. Ja ostatnio poczyniłem zakup kolejnego smartfona, gdzie interesowały mnie głównie parametry robienia zdjęć i padało na VIVO X60, gdzie wnętrzności fotograficzne mamy od kultowej firmy Zeiss.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą robienia zdjęć telefonem na pewno jest prostota i szybkość. Jednak jak chcemy wykorzystać zdjęcia bardziej profesjonalnie, to zaczynają się schody. Praw fizyki nie oszukasz. Nie będzie tej plastyki zdjęcia, możliwości wydruku w większym formacie itd. A co robi dobry obiektyw, każdy się przekona, jak porówna zdjęcia. Między kitowym Canonem a wcale nie najdroższą Sigmą za 1500 zł różnica jest naprawdę kolosalna. A pan z filmiku powyżej, to świetny fotograf i na pewno nie jedzie na telefonie. Choćby najlepszym :)

Edytowane przez Bartek.B
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

@christhof70, @elvis, @Grzes77, @Kotwic @RS @Tench_fan @ArekH i inni wrzućcie proszę fotki ryb z pyskiem ryb tak, jeśli umiecie lub macie aby było widać tylko pysk ryb lub tłów dodatkowo, aby nie było rąk etc 😉 będę coś kombinował z grafiką w wolnej chwili.

Prośba, dziękuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...