Skocz do zawartości

Używany sprzęt wędkarski


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Grendziu

    17

  • elvis

    8

  • suwi

    8

  • ArekH

    5

  • Administrator

Wiesz, jeszcze raczkujemy w necie, ale karpiarze też prędzej czy później się tutaj znajdą.

Większość z Nas łowi na feeder, więc mogą źle podpowiedzieć.

Ja mogę tylko powtórzyć to co mi mówili znajomi na zasiadkach nocnych. Wg "naszego Guru Karpia"  najlepszą długością na karpie jest właśnie 3,9 i kij przede wszystkim dwu-składowy o mocy do 3,0lbs. Ale tylu ilu wędkarzy jest tyle teorii, to tak jak z kobietami jedni lubią blondynki inni brunetki, a jeszcze inni rude mulatki :) 

Mój najmocniejszy kijek ma 1,75lbs i wyciąga karpie do 8kg bez problemu, świetnie pracuję, dla mnie to taka mini karpiówka :)

Trudny wybór mimo wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu lepsza  podpowiedź kogoś co zna się na markach wędek, niż szukanie w ciemno :)

Jak wyrwę się z Elvisem na ryby podpatrzę jak łapie to może i ja dołączę do swojego sprzętu feedera . Zawsze jedna może stać na karpia gruntówka, a drugą będę bawił się na feeder :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu,masz rację. Ile osób tyle opinii. Ja z kolei czytałem,że np. jak 3.6 to 3lbs,a jak 3.9 to 3.5lbs . To zależy do czego ma służyć. Jeśli do rzucania z brzegu i większych ryb lub z dzikiej wody to raczej mocniejsza i dłuższa. Jeśli do wywózki lub hol z pontonu to raczej krótka i delikatniejsza żeby nacieszyć się holem. No i jeszcze kwestia gustu. Ja z kolei wolę wędki sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Suwi Ty masz kolegę Kotwica obok siebie w Giżycku, może on szepnie Tobie, gdzie są fajne łowiska karpiowe w pobliżu, no w końcu jak nie On to kto ma to wiedzieć :)

Elvis przymierzałem się swego czasu do karpiarstwa, ale jakoś kurcze zbyt statyczne to dla mnie, co robić na zasiadce przez kilka nocy jak nie ma brania? W końcu lubię każdą rybę na haku, nawet tą malutką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, suwi napisał:
Grendziu lepsza  podpowiedź kogoś co zna się na markach wędek, niż szukanie w ciemno

Jak wyrwę się z Elvisem na ryby podpatrzę jak łapie to może i ja dołączę do swojego sprzętu feedera . Zawsze jedna może stać na karpia gruntówka, a drugą będę bawił się na feeder

 

Poczekaj, jak załapiesz bakcyla to posprzedajesz karpiówki. Taki amurek 5+ lub karpik na pickerku to dopiero jazda. Znacznie lepsza niż na karpiówce. I wcale nie jest ciężej i wolniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Elvis napisał:

Poczekaj, jak załapiesz bakcyla to posprzedajesz karpiówki. Taki amurek 5+ lub karpik na pickerku to dopiero jazda. Znacznie lepsza niż na karpiówce. I wcale nie jest ciężej i wolniej.

No ba. Nie ma nic lepszego jak ciągnąć karpia na feedera lub dużego lina :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...