Skocz do zawartości

Akcesoria.


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak te pierwsze zdjęcia to feeder links do mocowania koszyczka.
Natomiast te dwa ostatnie to amortyzatory z Power Gum Drennan i Browning Feeder Gum. Z tym że te z pierwszego zdjęcia służą jako zwykły amortyzator łączący przypon z żyłką główną, natomiast te z agrafką i stoperami do mocowania koszyczka i łączeniu przypony z żyłką główną.


Planuję trochę po testować feedera na dużych odległościach w zimnej wodzie jeszcze w tym roku. Pod warunkiem, że kupię plecionkę.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie i czy można kupić jakiś zestaw wierteł? Nigdzie nie widzę, a np jak używam push stop guru i 8mm sonu kiełbasę to mi pęka przy przewlekaniu, bo za mały otwór jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z urzędu jest,raczej 1,4mm. Jak sam chcesz dobrać , polecam większe. Np. 1,8 lub nawet 2mm. Mam oryginał, jak i samodziełkę 2mm. Warto mieć. Pushstops są różne. Najsmuklejsze, to Drennan i Jaxon. Jaxon, wyraźnie bardziej miękki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Arek wspomniał minimum 1.5mm i te są z reguły standardowe. Jednak tak jak zauważyłeś zdarza się że szczególnie pellety pękają i potrzeba je rozwiercać. I tu już musi być co najmniej 1.7 mm. Ja sobie kiedyś takie zrobiłem samemu w kawałku starego mazaka czy cienkopisa. Teraz mam podobne tylko w rączce od szpikulca.
Przy pushstopach ważne jest żeby pętelka była nieco większa od połowy stopera. By swobodnie się pushstop w niej obracał. W przeciwnym razie węzeł będzie dodatkowo pogrubiał zestaw co będzie skutkować pękaniem przynęt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis się rozkręca. Brawo. :beer1:

Liczę na to, że zimą znajdę czas i skopiuję Elvisowe mini-koszyczki które otrzymałem u Grendziola (po Rybomanii), bo fajnie mi się nimi łowiło (aż je pourywałem). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvis się rozkręca. Brawo. :beer1:
Liczę na to, że zimą znajdę czas i skopiuję Elvisowe mini-koszyczki które otrzymałem u Grendziola (po Rybomanii), bo fajnie mi się nimi łowiło (aż je pourywałem).

Ja już podpatrywałem te koszyczki. Też mam zamiar zrobić podobne jakie zrobił pomysłowy Dobromir@Elvis. Do lekkiego łowienia na pikerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie kupić grubsze wiertełka? Jakoś znaleźć nie mogę... Bo samemu to ja nie potrafię takich rzeczy

Widziałem kiedyś gotowca tylko nie pamiętam co to za firma, ale jeśli się nie mylę to było zbyt grube wiertło.
Proponuję kupić w jakimś sklepie z art.dla majsterkowiczów lub markecie budowlanym i zrobić samemu. Dwójka będzie uniwersalna do wszystkiego i łatwo ją będzie zdobyć. Najlepsze będzie"białe" kobaltowe lub powlekane tak by nie rdzewiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...