Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem średnią więc nie patrzę na te co w tubie, długość mi nie przeszkadza :) Fakt za tą kasę to bardzo dobra  propozycja. Wczoraj na rybkach miałem sporego karpia i kijek fajnie pracował do czasu jak ryba zaparkowała w podwodnych gałęziach. Zostanie ze mną na dłużej. 

Edytowane przez jakub_wr
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczusia od Drapieżnika doszła. Jak zwykle Expres. Zapasy Aller wyszły + Coppens. Zabrakło Dumbli od Drennana, więc domówiłem.Ringer różnokolorowy Wafter Czekoladka i foremka Guru pod moje drennanowskie podajniki. Kamasana 911 i na próbę 983, mam wrażenie że mają piękny kształt do włosa na rzekę.Mam jeszcze 10 kilo grochu w aucie od hodowców.

IMG_20170719_135332.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się czasem zastanawiam czy nie taniej jest wędkować czy może nie. Samo wędkowanie kosztuje mnie sporo, ale jak nie jestem na rybach to jestem w "rybnym" (wędkarskim), a to dopiero kosztuje.

Np.wczoraj fajna pogoda i zamiast iść na ryby postanowiłem odwiedzić kolegów z zaprzyjaźnionego sklepu Trotka w Warszawie, a to wszystko przez to, że dowiedziałem sie o dostawie podajników prestona z nowej serii z systemem ICS.

I nie byłoby problemu żeby się tylko na podajnikach skończyło.

Kupiłem drugi do kompletu kołowrotek z bezpiecznym klipsem ACS.

Zabrałem ze sobą wędkę by w drodze powrotnej zaczepić jednak o wodę i posiedzieć chwilę, ale było zbyt późno, a do domu daleko no i te komary....

 

76867bac45cc570539b4d182d617e1a8.jpgd7936f7c84c0ca9469ac64e12627798f.jpgedb779252984d1ac87861f72f953aec4.jpgfbdfa5511fc56424b71f2b32ec52b175.jpg76191f5495fceff66160d67a3659b093.jpgb91c6e1c70f1b5c5e7055bae980e2737.jpg

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstąpiłem do wędkarskiego po fluorocarbon i znów stówę pogoniłem. Mieli tylko Jaxona w tym przekroju, który mnie interesuje, zobaczymy w piątek, czy da radę karpiom z Oleśnika :icon_arrow1::champagne-2010:

20170725_190146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie mądre powiedzenie : wędkarz ze sklepu wędkarskiego nigdy nie wychodzi tylko z tym po co przyszedł.podobnie jak kobieta z butiku z ciuchami i butami i takimi tam,akcesoriami ,które są jej niezbedne do codziennego funkcjonowania.:D Dzisiaj znowu ta madrość ludowa się potwierdziła. Postanowilem wreszcie wybrac sie do mojego ulubionego sklepu wedkarskiego - Złota Rybka w Szprotawie w celu zakupienia akcesoriów do dropshot-a,metody,ktora zawsze ratuje mi reputacje i humor ilekroć rybki slabo wspolpracuja na feeder lub methodę... Wtedy po prostu przywiązuje do żylki haczyk z oczkiem,na koniec zylki ciezarek gruntowy,najlepiej paleczke lub lezke ,na haka zakladam rosówkę  i heja... Nigdy jeszcze nie zdarzylo sie tak,żeby nie bylo brań na tą metodę,bez wzgledu na to czy lowie na rzece czy jeziorze...Dosyc dziadowania i prowizorki pomyslalem i z tym postanowiem poszedlem zakupic akcesoria dedykowane specjalnie do droshot-a.: Cięzarki,haki i sztyczne przynety...Wchodzę do ulubionego przybytku,szybki skan oka na półki i stojaki z wędkami i już po 3 sekundach wiem jaki towar jest,a jakiego nie bylo tu kiedy bylem ostatni raz...dokladnie jak kobieta w swoim ulubionym butiku  :D Po zakupieniu tego po co przyszedlem ,podchodzę do stojaków z wędkami i pytam kolegę,który tam sprzedaje : co tam nowego masz czym chcialbys sie pochwalic..?? A on na to,że z nowosci to ma tani i fajny feederek okumy i szczesliwym trafem mu jeszcze jeden zostal,tak jakby na mnie czekal... Ja mu na to : A po co mi 7-my feeder..??..Weź pomacaj i zastanów się czy warto za ten kijek dać 58 zł.- odpowiada. No to wziąłem i widzę...super wykonaną wędkę ,sztywną w miarę letką ( 360 cm-80 cw - 330 gram wagi ).Do tego fajny desing,rekojesc z pianki,jak lubie,15 przelotek,w tym piersze 6 na podwojnych stopkach i 2 naprawde dobre szczytowki z 6 przelotkami,czule i nie sprężynujące. Robią na pierwszy rzut oka lepsze wrażenie  niż szczytowki w moich trabucc-ach :D Co byscie zrobili na moim miejscu ?? Ja pomyslalem ,że przyda mi sie ta wedka do methody i pod tradycyjny koszyk  do łowienia w trudnych warunkachna,( w mojej okolicy jest kilka dzikich stawow w lesie i bylej bazie wojsk radzieckich,dostep trudny,mnostwo drzew i krzakow,ze strach tam lowic  na drogie wedki,bo oprzypadkowe uderzenie w jakas gależ tam nie trudno ) ewentualnie jako drugi kij pod methode na komercję...Coś czuję,że tej inwestycji nieplanowanej nie poząłuję:icon_arrow1::D  

20374482_982420861897538_3335997495935049664_n.jpg

20265123_982484565224501_2025183280073812007_n.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...