Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno. Robin jest dość delikatny. Tzn. ogólnie jest twardy i wytrzymały jednak po jakimś czasie w wodzie robi się kruchy. Może dlatego go rzadko stosowałem. Najbardziej jest to widoczne przy próbie ponownego użycia. Szczególnie przy zastosowaniu Pushtopa. Lepiej jest używać gumek i tu też nie powinny być zbyt ciasne. Może podobna zasada jak przy miękkich pelletach tzn. gumka wieksza od peletu i około 2-3 mm pomoże. Można spróbować rozwiercać otwór z 1.5 do 1.7 mm. No i jeszcze sam sposób używania pelletu tj.metoda ma wpływ na jego trwałość. Jest on poddany sile ściskania,która może go niszczyć. 

Jest też taka możliwość,że to z moimi pelletami było coś nie tak,ale podobne sygnały docierały też od innych użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grendziu napisał:

Każdy starzeję się w chwili urodzenia :)

Cieszmy się każdą wolną chwilą nad wodą, kombinować trzeba cały czas, bo to jest cały sens tego naszego wędkowania :)

 

Podobno są leki na pamięć,ale co z tego skoro nie będę pamiętał,żeby ich brać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Elvis napisał:

Jeszcze jedno. Robin jest dość delikatny. Tzn. ogólnie jest twardy i wytrzymały jednak po jakimś czasie w wodzie robi się kruchy. Może dlatego go rzadko stosowałem. Najbardziej jest to widoczne przy próbie ponownego użycia. Szczególnie przy zastosowaniu Pushtopa. Lepiej jest używać gumek i tu też nie powinny być zbyt ciasne. Może podobna zasada jak przy miękkich pelletach tzn. gumka wieksza od peletu i około 2-3 mm pomoże. Można spróbować rozwiercać otwór z 1.5 do 1.7 mm. No i jeszcze sam sposób używania pelletu tj.metoda ma wpływ na jego trwałość. Jest on poddany sile ściskania,która może go niszczyć. 

Jest też taka możliwość,że to z moimi pelletami było coś nie tak,ale podobne sygnały docierały też od innych użytkowników. 

Będę miał na uwadze. Szkoda że nie popisaliśmy przed zakupem. :$ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, ArekH napisał:

Będę miał na uwadze. Szkoda że nie popisaliśmy przed zakupem. :$ 

Pytaj następnym razem prze zakupem, otwieraj wątki Elvis prawdę Ci powie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Teraz to rybki nie mają szans, faza księżyca, ciśnienie, czujnik na zewnątrz, zachmurzenie i budzik - rano otwieram oczy, warunki niekorzystne śpię dalej :P

meteo.jpg.6b5331a5403b008e5e35730045620f

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi że moja torba na krótkie wypady podupadła już dość wyraźnie,popłynęło zamówienie i wczoraj odebrałem przesyłkę. Zdecydowałem się na mniejszy rozmiar Invadera (ten duży już mam). Do tego podajniki Jaxona ala Drennan i paczuszka pelletu Carp Zoom Halibut-Truskawka. 

torba.jpg

torba 1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2015o15:40, Grendziu napisał:

Teraz to rybki nie mają szans, faza księżyca, ciśnienie, czujnik na zewnątrz, zachmurzenie i budzik - rano otwieram oczy, warunki niekorzystne śpię dalej :P

meteo.jpg.6b5331a5403b008e5e35730045620f

Darek oby mało optymistyczne wskazania nie zniechęcały cię do wyjścia z domu. :D  Fajny zakup. Muszę popracować nad podobnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...