Skocz do zawartości

Zakupy wędkarskie, pochwal się co kupiłeś.


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Trochę się dozbroilem do zawodów. Sorry za zdjęcie, ale musiałem schować przed Aga, jutro dopiero będę na zawodach się szykować. 

Standardowo zakupy w Amurze. Dzięki oto chodziło?

Półka boczna mniejsza prestona 

Żyłki na jutrzejsze zawody z Guru 0,22,

Krotki feeder arm pod mały fotel. 

I długa fajka boczna ???

 

IMG_20200522_203011.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem paczuszkę z Drapieżnika. Tak naprawdę to za sugestią @elvisa kupiłem na próbę żyłkę Shimano Technium (dedykowana do dalekich rzutów, no a za ponad 2 tygodnie znowu ruszamy na Grębów, więc będą testy), no a jak już robiłem zamówienie to dokupiłem moim zdaniem najfajniejsze na rynku osłony na wędki (4szt) i uzupełniłem haki pod kątem methody i Wisły. W gratisie dostałem brelok do kluczy i 3szt pelletu hakowego, za paczkę zapłaciłem równo 300 PLN :icon_arrow1::champagne-2010:

20200525_155526.jpg

20200525_155439.jpg

20200525_155259.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Grzegorz ta żyłka totalna porażka, nawet przy Radicalu Qunatum Salsa nie leżała. 

Ponadto do dystansu max 0,22 mm, robisz te same błędy co ja, no ale na nich się uczymy:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Grendziu napisał:

Grzegorz ta żyłka totalna porażka, nawet przy Radicalu Qunatum Salsa nie leżała. 

Ponadto do dystansu max 0,22 mm, robisz te same błędy co ja, no ale na nich się uczymy:champagne-2010:

Tak myślałem, że gdzieś o tym pisałeś, trudno jak się nie będzie nadawać do moich Okum 8K, to pójdzie do Wiślanej przystawki, nic się nie zmarnuje. Z drugiej strony, to może być różnica w kołowrotkach i żyłka różnie układać się w zależności od modelu. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, mi bardzo dobrze leży żyłka MS, jednak 0,22. Gdy założyłem 0,28 już urok straciła. 

Co do kwestii jaka grubość żyłki do dystansu, to bym trochę uważał (jeżeli chodzi o Grębów) przy cienkich żyłeczkach. Na ostatnich zawodach sąsiada karp wpłynął w mój zestaw, i gdy sąsiad wyjął rybę i chciał uwolnić mój zestaw, to żyłka pękła i poszło się gonić kilkadziesiąt metrów żyłki. Grębów to nie jakiś tam zbiorniczek i trzeba liczyć się z braniami konkretnych okazów, przez co ja niżej niż to 0,25 nie zejdę. Wolę stracić kilka metrów na zasięgu, niż tracić zestaw. Po drugie moim zdaniem żyłka 0,25 jest na tyle wytrzymała, że nie potrzebuję przyponu strzałowego. Dystans +90m przy moich Matrixach osiągam powtarzalnie przy pogajnikach 45g i żyłce 0,25 bez strzałówki, to jest dla mnie idealne zestawienie, 12 czerwca będę sprawdzał jaka jest ta żyłka Shimano :champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
37 minut temu, Grzes77 napisał:

Tak myślałem, że gdzieś o tym pisałeś, trudno jak się nie będzie nadawać do moich Okum 8K, to pójdzie do Wiślanej przystawki, nic się nie zmarnuje. Z drugiej strony, to może być różnica w kołowrotkach i żyłka różnie układać się w zależności od modelu. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, mi bardzo dobrze leży żyłka MS, jednak 0,22. Gdy założyłem 0,28 już urok straciła. 

Co do kwestii jaka grubość żyłki do dystansu, to bym trochę uważał (jeżeli chodzi o Grębów) przy cienkich żyłeczkach. Na ostatnich zawodach sąsiada karp wpłynął w mój zestaw, i gdy sąsiad wyjął rybę i chciał uwolnić mój zestaw, to żyłka pękła i poszło się gonić kilkadziesiąt metrów żyłki. Grębów to nie jakiś tam zbiorniczek i trzeba liczyć się z braniami konkretnych okazów, przez co ja niżej niż to 0,25 nie zejdę. Wolę stracić kilka metrów na zasięgu, niż tracić zestaw. Po drugie moim zdaniem żyłka 0,25 jest na tyle wytrzymała, że nie potrzebuję przyponu strzałowego. Dystans +90m przy moich Matrixach osiągam powtarzalnie przy pogajnikach 45g i żyłce 0,25 bez strzałówki, to jest dla mnie idealne zestawienie, 12 czerwca będę sprawdzał jaka jest ta żyłka Shimano :champagne-2010:

Identycznie odpowiadałem, sprobuj strzałowe 0, 28 lub 0,3 i 0,22 nie zerwiesz. 

Taka żyłkę co kupiłeś miałem dotychczas, ok leciała, ale jest do bani, nie podobała mi się totalnie, skręca, źle pracuje, źle się topi itd. Jak pisałem wcześniej Qunatum wciągna ją nosem jakością. A teraz jestem pd wrażeniem tylko tej co na zdjęciu. 

Idealnie się układa. Jak miałem zaczepy na 70plus metrze czekałem kiedy i gdzie pęknie, a było ich sporo. Wytrzymała wszystko. 

Wiadomo, że na dużych rybach można zajechać wszystko, ale je też trzeba umieć holować, ja wiem, że Ty umiesz, nie chce Ci psuć zakupu, nie oto chodzi, poprostu spróbuj, a zobaczysz. To coś w stylu jak firma xyz z tych słabszych a przepaść pomiędzy Daiwa CF,  dopiero po zakupie zrozumiesz o czym mowa?

IMG_20200524_111025.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że ja kolejny sezon na Technium i jakoś nie widzę problemów opisanych przez Darka? Ale to chyba już tako musi być, że mam inne zdanie od niego

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzy różne technium. Jedną mam nawiniętą na karpiowkach drugi sezon i złego słowa nie powiem

Drugą nawinąłem do spodów  i tu mnie trochę rozczarowała, gdyż po pierwszych rzutach stwierdziłem ze jest chu...a. Zaczęła się skręcać jak świński ogon. Ale może to być wina kołowrotka, lub błędnego nawinięcia. Używam strzałówki wiec o przeciążeniu nie może być mowy.

Na drugiej wędce do spodowania natomiast nie zauważyłem takich objawów.

Trzecia póki co jeszcze nie została nawinięta.

Wszystkie za to mają wspólna cechę - są dość sztywne, ale ta to takich hardkorowych przeznaczeń jest najsztywniejsza.

Nie Przeszkadza to w niczym, wystarczy trochę niżej nawinąć, w innym wypadku będzie spadać ze szpuli

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grendziu napisał:

Identycznie odpowiadałem, sprobuj strzałowe 0, 28 lub 0,3 i 0,22 nie zerwiesz. 

Ale ja Dareczku tak już łowiłem na zawodach na Grębowie i mi to trochę nie pasuje, dla tego próbuję innych rozwiązań, zapewniam Cię, że 0,22 się zrywa. Jak mi Technium nie podejdzie, to będzie na Wisłę, a ja wrócę do MS-ów. Dzięki jednak, że się o mnie martwisz :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...