Skocz do zawartości

PZW - NEWS


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Skasowało mi mega długiego posta z przykładami :(

Nie mam siły pisać jeszcze raz. Podkreślę, nie jestem przeciwnikiem ani zwolennikiem PZW i na tym koniec. Uważam, że można stworzyć sporo organizacji, fundacji, stowarzyszeń ile się chcę i wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko trzeba chcieć. A Zbyszka (tatę i syna) zabieram następnym razem na piwo jak będę w Wawie kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Uważam, że można stworzyć sporo organizacji, fundacji, stowarzyszeń ile się chcę i wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko trzeba chcieć.

Ty chcesz bardzo. I co? Masz już jakąś wodę w dzierżawie? Jesteś bliski pozyskania którejś? W praktyce jesteś w stanie pozyskać wodę, którą zrobisz C&R opartą na naturalnym tarle bez żadnych środków na zarybienia?

Założenie stowarzyszenia, fundacji, klubu, czy innych podobnych form jest proste. Idziesz do urzędu, mówisz "dzień dobry" i masz. I co z tego?  To jest jak założenie firmy. Kilka godzin (przy większym szczęściu nawet kilkadziesiąt minut) i gotowe. Problemy zaczynają się po wyjściu z urzędu, bo prawo jest takie, jakie jest. Trzeba zapłacić ZUS i takie tam inne pierdoły, które obligują Cię do wydawania kasy nawet wtedy, gdy jej nie masz.

Podobnie z wodami. Od tego jest PZW, by dbało o zadowolenie wędkarzy. Nie o racjonalną gospodarkę rybacką, ale o zadowolenie wędkarzy. Jeśli więc wędkarze nie łowią, to winne jest PZW. Jak kotlet w knajpie jest ohydnie niesmaczny, to reklamujesz i gówno Cię obchodzi to, że sanepid stwierdził, że mięso jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, Dominik napisał:

Ty chcesz bardzo. I co? Masz już jakąś wodę w dzierżawie? Jesteś bliski pozyskania którejś? W praktyce jesteś w stanie pozyskać wodę, którą zrobisz C&R opartą na naturalnym tarle bez żadnych środków na zarybienia?

 

Na wszystkie pytania odpowiadam, tak, że mogę, że mam upatrzoną, że może być na niej C&R, ale na tą chwile powiedziałem pass, z różnych powodów w tym zdrowotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu, wszyscy którzy jeżdżą nad Zalew wiedzą że był zarybiony tuż przed zawodami. Są świadkowie tego zarybienia, internet aż huczy. No może wasze forum jest wyjątkiem. Ja naprawdę nie ma celu żeby coś kolorować, naciągać fakty itd. Ja chcę łowić ryby jak kiedyś i tego samego chcę dla moich kolegów i klientów. Niczego nie zamierzam tu udowadniać czy kogoś przekonywać ale statystyki nie kłamią

Spinningowe Mistrzostwa Polski 2016! Zalew Zegrzyński

3 dni / Startujących łącznie: 144 zawodników
2500 okoni / 150 szczupaków

Statystyki:
5,8 okonia i 0,34 szczupaka ... na dzień na głowę!!!  I nie na głowę amatora tylko wyrafinowanego spinningisty!   To co by było gdyby wcześniej nie wpuścili ryb?? Chyba nie muszę pisać..

Przeczytałem tu wczoraj słowa jednego z forumowiczów o 'krzykaczach' nie mających pojęcia o czym mówią. No to skoro redaktorzy 2 największych czasopism i portali wędkarskich, wybitni wędkarze i cała masa ludzi zaangażowanych w szerzenie idei zmian zarządzania naszymi wodami, to dla pana ichtiologa są krzykacze, to ja się czuję osobiście urażony i chyba naprawdę będzie to mój ostatni wpis na temat PZW na tym forum.

Tu macie ciekawy komentarz kolegów z Corony ale to nie wszystko. Przejrzyjcie filmy Pawła Mireckiego z Wędkarstwo moje hobby, ze mną i Saturninem, poczytajcie liczne analizy Jacka Kolendowicza z Wędkarskiego Świata. A najlepiej wpadnijcie do nas na ryby, wycieczkę wam zrobię po Zegrzu za darmo..

 

Edytowane przez Wędkarstwo u Zbyszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

A najlepiej wpadnijcie do nas na ryby, wycieczkę wam zrobię po Zegrzu za darmo..

Kurcze, Zbyszku, to ja teraz żałuję, że z Tobą nie polemizowałem. Tak to bym miał fajny wypad na ryby gratis :D

2 godziny temu, Wędkarstwo u Zbyszka napisał:

5,8 okonia i 0,34 szczupaka ... na dzień na głowę!!!

No właśnie szkoda, że statystyki zostały podane w sposób niepełny. Podane suche liczby bez pełnego obrazu o ilości uczestników. Nawet gdyby nie było tych rzekomych "dorybień", to i tak wynik nie powala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkoda, że statystyki zostały podane w sposób niepełny. Podane suche liczby bez pełnego obrazu o ilości uczestników. Nawet gdyby nie było tych rzekomych "dorybień", to i tak wynik nie powala.
 

Dominik, to żadna tajemnica. W zawodach brało udział 144 wędkarzy w tym 22 juniorów. Wystarczy poszukać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś chodzi o rzekome zarybienia to nie miały i nie mogłyby mieć wpływu na wyniki. Zalew ma 41 km długości i ponad 3000 ha. Ile ryb by trzeba wpuści by było to widoczne.
Po drugie trzeba by było zarabiać wymiarowymi rybami. Średnia długość zgłoszonej ryby to 21 cm dla okonia i 60 cm dla szczupaka i nie uwzględnia ryb niewymiarowych. Tak więc złowionych zostało z pewnością wielokrotnie więcej ryb niż pokazują to statystyki. Co nie zmienia faktu że tych ryb było mało.
Po trzecie jeśli było zarybianie to powinno ono być zaplanowane. Jeśli nie to było to przestępstwo.
Jeśli są świadkowie tego czynu to powinni ten fakt zgłosić. Jeśli tego nie zrobili to albo ta sytuacja nie miała miejsca, a jeśli miała to powinni odpowiadać za współudział w przestępstwie np. tak jak ten kto nie udzieli pomocy rannemu.
Niepowiadomienie odpowiednich organów jest co najmniej wykroczeniem, a w moim odczuciu to współudział.
Dziwić się później, że jest jak jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dominik napisał:

Ale ja nie twierdzę, że tajemnica. Tylko jak się podaje jakieś dane, to wypada to robić w sposób pełny.

W poście Bartka (Wędkarstwo u Zbyszka) jest napisane, że startowało 144 wędkarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale ja mówię o oficjalnym komunikacie PZW :) Zresztą filmik wszystko pokazuje idealnie.

Żeby jednak nie opierać się na wpisie Zbyszka (Bartka, przepraszam, dawno mnie nie było, nie znam wszystkich) poszedłem w miasto zasięgnąć języka. Język był zaciągany u osób, które są wędkarsko bezpośrednio związane z obecnym MP. Najlepszy spinningista podczas zawodów MP złowił 11 szczupaków. Generalnie byli zdziwieni, że aż tyle, bo tam NIGDY nie idzie połowić. Opinię o Zegrzu mają mocno średnią. Dodatkowo potwierdzili zarybianie, o którym mówił Zbyszek (Bartek), bo jeszcze podczas treningów do zawodów Gunki minęli się z rybakami. 

Edytowane przez Dominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...