Skocz do zawartości

Zabawa wirtualna w zarybianiu jezior


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
12 minut temu, ArekH napisał:

Mieliśmy Pstrągi na Bogdanieckim stawie i były problemy, spore. Po za tym, jak masz jakieś cieki dopływowe, będzie uciekał. 

O... niby odpływ jest zabezczony i nic nie ucieka. Ale ja woda jest wysoko to w strone lasu moga se uciec, bo tam tworzą się cieki w tym lesie podwodnym. Dobra, odkładam pomysł:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie trafiłem na bardziej pasujący wątek, ale uznałem, że ten nadaje się do takich dyskusji.

Na forum Jerkbait pojawił się wątek o zarybieniu, w sumie poszukiwanie informacji na temat potencjalnego nielegalnego zarybienia:
http://jerkbait.pl/topic/153598-plan-na-nielegalne-zarybienie/

Z jednej strony chwalebna może być chęć działania, z drugiej strony wypada działać legalnie i w sposób przemyślany.
W powyższej dyskusji już wziąłem udział, ale czemu nie porozmawiać o tym temacie, u nas na forum. Każdy może mieć swoje racje i przemyślenia, a jeśli dyskusja jest merytoryczna, to i edukacja z tego wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
54 minuty temu, Kotwic napisał:

Na forum Jerkbait pojawił się wątek o zarybieniu, w sumie poszukiwanie informacji na temat potencjalnego nielegalnego zarybienia:
http://jerkbait.pl/topic/153598-plan-na-nielegalne-zarybienie/

Trudno się tam do czegokolwiek odnieść, jeśli ktoś tam wie lepiej, a nie ma pojęcia o czym pisze, bo nigdy na zarybieniach użytkownika rybackiego nie był. I nie pisze tutaj o naszych kurwidołkach, gdzie z głową, bez operatu wolno nam sporo, a i problemy z chorobą ryb były, mimo, że badania weterynaryjne oraz zachowanie staranności przy zarybieniach były zachowane. 

To coś w stylu: "j.. Ć PZW, PZW to my, nie wy" a Ci co nawołują, nie ogarniają podstaw prawnych związanymi z zagadnieniami, myląc podstawowe pojęcia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A i jeszcze jedno, bo chyba powinien być wątek o zabieraniu, a nie zarybianu... Choć jedno łączy się w drugie.
Wczoraj przed spotkaniem z @Marcel byliśmy w porcie w Ustce. I tam standardowo wędkujący tubylcy. Bezczelnie patrzyłem się w ich wiadra plastikowe jakie ryby łowią. Brały dorodne płocie plus 25/30cm.

Wracając jeden z nich złowił taką płotkę, humanitarnie w oponę przez łeb i do bagażnika, a tam xyz reklamówek. Za zabicie od razu plus, bo nie męczy ryb, za kłusownictwo, bo na bank ponad stan minus. Przyjdzie kontrola to się wyprze, że to nie jego auto.

Cały port zastawiony naczepami z chłodniami, jak sobie policzymy ile ton dziennie idzie w Polskę z morza to się nie dziwmy, że min. dorsz tusza, wygląda jak śledź.

No i lecimy dalej, stanęliśmy przy sklepie w hurtowni rybackiej, co jest naturalną rzeczą, chcemy kupić ryby. Mogę wrzucić fotę, bo mam zasolone dorsze, ale wg mnie nie miały wymiaru.
Co mnie bardziej zdziwiło, niestety nie zadałem pytania skąd pochodzi ryba, bo jak ze stawu to ok, były zfileciałe sandacze za 69zł/kg. I to naprawdę bardzo duże ryby. Na oko 65/70cm plus płaty połowy sandacza. I teraz pytanie, można w okresie ochronnym sprzedawać je w sklepie czy nie? Jeśli z wód płynących wg mnie nie, jeśli ze stawów hodowlanych tak.

IMG_20210309_142234.jpg

IMG_20210309_142121.jpg

IMG_20210309_142120.jpg

IMG_20210309_142118.jpg

IMG_20210309_142117.jpg

IMG_20210309_142008.jpg

IMG_20210309_141934.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grendziu napisał:

teraz pytanie, można w okresie ochronnym sprzedawać je w sklepie czy nie?

Darku, prawdopodobnie Rybacy mają ciut inny okres ochronny niż my Z RAPR. Do Szczupaka na pewno. Oni kierują się ustawą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, ArekH napisał:

Darku, prawdopodobnie Rybacy mają ciut inny okres ochronny niż my Z RAPR. Do Szczupaka na pewno. Oni kierują się ustawą. 

Poproszę o cytaty, możliwe, nie spieram się, ja tam tylko analizuje nieruchomości z prawa jak coś ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Grendziu napisał:

Poproszę o cytaty

Jakie cytaty, proszę cię. Wygoogluj sobie ustawę i okresy ochronne i poczytaj. Ja mam teraz ważniejsze sprawy. Obiad robię. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
26 minut temu, ArekH napisał:

Darku, prawdopodobnie Rybacy mają ciut inny okres ochronny niż my Z RAPR. Do Szczupaka na pewno. Oni kierują się ustawą. 

A nie uważasz, że ryby powinny być chronione wg jakiś tam zasad jak są w "okresie tarłowym", nie chodzi tutaj o intruzy typu japoniec. 

Rybak kłusol, wędkarz kłusol, kłusol nielegany też kłusol. Czyli wszyscy z kałacha i do piachu powinniśmy pójść? 

Też robię obiad, myślałem, że jak napisałeś to jesteś tego pewien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Grendziu napisał:

że jak napisałeś to jesteś tego pewien ?

Ojjj, bo pójdą iskry. Działacz twojego pokroju powinien wiedzieć że RAPR jest dla Wędkarzy, członków związku PZW. Ustalone w nim okresy i wymiary ochronne nie mają poza wędkarzami i PZW, żadnej mocy prawnej. Rapr może limity (  okresy ochronne i wymiary) zawyżać a prawie nigdy, poza odpowiednimi zgodami zaniżać, co kiedyś tłumaczył Piotrek @Kotwic. Okresy ochronne Ustawy która jest kluczowa, dotyczą Rybaków. Nie mam pojęcia jakie są ustalenia co do białej ryby łowionej w morzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...