Skocz do zawartości

Alternatywne przynęty, gdy "nie bieroo"


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Są takie dni nad wodą, że nic, nic i nic nie może skusić naszej zdobyczy. Człowieka cholera może trafić. Zaczyna kombinować, zmieniać, wymyślać.

Macie w swoich zestawach jakiegoś killera, że wierzycie tylko w niego i jeśli nie na to, to na nic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Miłosz coś w tym jest. Pamiętam jak raz na łódź wziąłem zakrapiałego spinngistę na Zalewie Mielmąka, mówił, że pamięta te miejsce jak je zalewali. Pochodził stamtąd jakoś, ale docelowo wyniósł się na Śląsk i spinninguje w Czechach. Stwierdził, że przerobił setki jak nie tysiące przynęt, wobki, blachy, gumu i inne cuda niewidy. Najlepsza wg Niego były obrotówki z elementami koloru pomarańczowego lub czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cudownej przynęty która działa zawsze i wszędzie. :D
Ale może być wiara w siebie, by wyciągnąć coś z wody (larwa chruścika, ochotka, rak itp) i spróbować łowić na coś naturalnie występującego.
W zakresie przynęt sztucznych, to jeszcze prościej. Wiemy i znamy swoje "błyskotki", wiemy jak pracują, więc czasem warto wrócić do staroci, by po całym dniu niepowodzeń, spróbować klasyki:
- Mepss Aglia nr 00, 0, 1; srebrna, złota, biała, przerabiana;
- Mepss Black Fury nr 0, 1 w dowolnym wariancie,
- choćby Gnom 1 lub Alga 1.

To nie żadna reklama ani lokowanie produktu, to po prostu moje doświadczenie i posiadany sprzęt. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Killera to raczej nie mam,ale już niejednokrotnie zauważyłem że jak nie "bieroo" to jedynie jakiś szok przynętowy ma szanse coś zmienić. Na rzece gdzie wędkuję,przynęty naturalne są raczej nie do pobicia. Ale w martwe dni, już nie raz Drennanowski Dumbells ratował moją "Sławę Mołojecką". A ostatnio, ładnego Leszcza i jedno z niewielu brań,miałem na Mamię FB. Tak że już od dawna wożę zapasik wynalazków w zbiorczych pudełeczkach! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Najlepsze gdy nie bierooo, jest ziarnko maku podzielone na cztery części, ino jak na tą chwilę zakładałem takie coś na haczyk, ale nie wiem jak taka ćwiartka maku prezentować będzie się na włosie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cannibal kurde trochę traci na legendzie. Nie wiem dlaczego, może nie potrafię odpowiednio go prowadzić? Słynny Fire Tiger to święto jak coś w niego uderzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...