Skocz do zawartości

Nóż na ryby


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz, za kreatywność piona, ale to raczej krótki nóż do prac kuchenno-obozowych. Profil twój, to chyba bardziej pod maczetę lub coś o długości 30cm+. Żaden ze mnie fachman, ale jak potrzebujesz coś na biwaku uciąć, pokroić czy obrać, zrobił bym proste ostrze i nie tak szpiczasty czubek typu Gladius. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Handzia na przyszłe imieniny, dostała dziś od Dziadka H. Biwakową samodziełkę. Troszku to małe, ale do damskiej dłoni powinno być, w sam raz! 

IMG_20200716_163358.jpg

IMG_20200716_163227.jpg

IMG_20200716_163242.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem już nic nie robić, ale zapierała się żaba mułu. Do wykucia mam za dużego lenia, a nóż ma być typowo do terania a nie podziwiania, więc zakupiłem gotowca, któremu pozwolę naturalnie się zestarzeć(stal węglowa). Płaski szlif bez polerki, do tego prosta, użytkowa rękojeść i pochewka z naturalnej, może ciut ozdobionej skóry. Jeszcze tego do końca nie widzę, więc daję sobie czas. 

IMG_20200930_084425.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koledzy zastanawiam się nad zakupem jakiegoś fajnego noża. Nie znam się kompletnie na nich, chciałbym coś na lata i nie składanego. Cena nie gra roli, może być tysiak czy nawet dwa, ale to musi "mieć duszę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzes77 napisał:

Koledzy zastanawiam się nad zakupem jakiegoś fajnego noża. Nie znam się kompletnie na nich, chciałbym coś na lata i nie składanego. Cena nie gra roli, może być tysiak czy nawet dwa, ale to musi "mieć duszę".

A chcesz coś ładnego czy wytrzymałego jak noże wojskowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, NPC napisał:

A chcesz coś ładnego czy wytrzymałego jak noże wojskowe?

Wytrzymałe. Nie musi być to "piękna Kaśka", dobre jednak by była wierna na lata :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ kup sobie zwykły nóż Mora i tyle. Ten droższy w czym będzie lepszy? Kiedyś też szukałem tak jak Ty i teraz wolę kupić za 30-50zl i nie zwracać na niego uwagi tylko używać. Jedynie jak ognisko czy coś to mam trochę droższy

https://allegro.pl/oferta/noz-ontario-rat-1-folder-silver-plain-black-handle-7231489948?utm_medium=app_share&utm_source=facebook 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...