Skocz do zawartości

Sposoby wędkarskie na siatkę PVA


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W sezonie 2016 planuję zacząć bawić się siateczkami PVA,  niestety nie mam doświadczenia łowiąc tą techniką.

Interesuję mnie czy i jak często używacie siatek PVA na zasiadce?

Czy wg Was jest to lepszy sposób niż inna metoda?

Jak wygląda Wasz zestaw?

Jak duże "kiełbaski robicie?

Jaki jest stosunek obrazowo brań, co od innych technik?

Co używacie do nabijania worka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do feedera nie wiem, nie stosowałem, ale na zestawy gruntowe z ciężarkiem siatka świetna sprawa, bo punktowo zanęcone przy przynęcie. używam jej niemal za każdym razem w tym sezonie .

Więcej brań, w dodatku większych ryb miał gość, który wywoził łódeczką zanętową nawet jak zamieniliśmy się miejscami .

Nie mam żadnego zdjęcia gotowego zestawu, ale są różne techniki, ja wieszam na haczyku, ale kolega owija przyponem i dopiero przebija . Jego sposób jest lepszy, jak trzeba daleko machać nie plącze się przypon z ciężarkiem

Wielkość kiełbaski mam średnicy 25mm, zaczynam od około 10 cm, jeżeli brania są częste, zmniejszam nieznacznie Tak mi podpowiadali koledzy nad wodą .

Właściciel karmi ryby śrutą, więc przygotowuję kukurydzę, susze i wkładam do siatki wraz z pelletem i pokruszonymi kulkami.

Używajcie siatki, nie worków z worków, zostają gluty na haczyku i przyponie

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Jeśli chodzi o siatkę i robienie "kiełbasek" to jestem zielony, chcę testować ten styl w nowym sezonie, chcę zacząć od jak najmniejszych "kiełabasek" :)

Jaką firmę polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Obejrzałem przed chwilą ten film i jak dla mnie za dużo zachodu...

Zbyt długo to trwa - wolę swoje koszyczki :P


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym to tak robić to i mi by się nie chciało no i ciekawe jak się tym rzuca :D 

Z siatki robię sobie 1 na zapas i chowam w suche miejsce gdzie czeka żeby po braniu mieć już gotową kiełbaskę i od razu ją założyć nie tracąc czasu szczególnie w nocy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Administrator

Po roku i mini testach, siatka czy woreczki mnie nie kupiły. Za dużo roboty, a efektów w braniach było bardzo mało, praktycznie wcale. Uważam, że w koszyku hybrydowym z dobrym pelletem prawie całość lądowała na 5 metrach i nie trzeba się męczyć z PVA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ten temat od dość dawna. Ale czytając sporo wypowiedzi, przy moim sposobie wędkowania, i to z zasady na wodzie bieżącej, powstrzymuje mnie sama siatka. Jej czas rozpuszczania z tego co czytam jest dość rozbieżny, i naprawdę ograniczony co do opisu producenta. Nie ma to znaczenia tak ogromnego na wodzie zamkniętej i niezbyt głębokiej. Dla mnie to problem. Dlatego jak na razie, zamykam grubszy futer w siatkowym koszu zapchany zanętą. 

Fajnie by było namówić @MjMaciek by coś nam tu opisał. Ptaszki ćwierkają że ma spore doświadczenie w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy kilku siatek i faktycznie wyniki są rozbieżne z opisem, a szczególnie z oczekiwaniami. Te które sprawdziłem puszczały bardzo szybko co je dyskwalifikuje na starcie, mimo że miały być średnio rozpuszczalne.
Już jakiś czas temu wpadłem na pomysł by wkładać podajnik do metody w rękaw by nie rozpadł się w locie przy większych dystansach lub w trakcie opadania na dno na głębszych łowiskach, ale początkowo nie zyskał uznania wśród znanych łowców, by po jakimś czasie jednak powrócić do łask.
Brak czasu i odpowiednich łowisk nie pozwolił na dokończenie testów. Międzyczasie weszły na rynek Hybrydy Guru i patent okazał się zbędny.
Jeśli zaś chodzi o torebki z Pva wypełnione mieszanką pelletów i ziaren to tu muszą być sprawdzone produkty. W przeciwnym wypadku efekty będą odwrotne do zamierzonych celów.


  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...