Skocz do zawartości

Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kolejny temat do dyskusji w którym każdy wędkarz może coś od siebie dodać. 
Ja osobiście od dwóch sezonów choruję na gumy FOX Rage, fajne łowne są nasze Relaxy.
Tutaj znajdziecie świetna recenzję Savage Gear 
http://rubiksfishing.pl/savage-gear-3d-bleak-real-paddle-tail/ trudno z nią polemizować, ale ja i tak na tą chwilę uważam, że FOX Rage lepiej się sprawdza na mojej wodzie :P 

Jakich rodzajów gum używacie nad wodą i na jakie ryby? (kopyta, twistery, jaskółki, riperry etc.)
No i jaki jest Wasz osobisty "KILLER" na ulubioną rybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Danielito napisał:

Zobaczcie robiłem mały test na wytrzymałość wyżej wymienionych gum. Jest jedna wada tych przynęt nie wolno ich trzymać w pudełku wraz z przynętami innych firm ponieważ wchodzą w reakcję i się rozpuszczają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje odczucia co do gum ZMan to powiem, że nieźle się po nich przejechałem... Jak dla mnie nic wartego uwagi w ofercie tej firmy nie ma. Jedynym atutem który dostrzegłem jest ich elastyczność, która w gruncie rzeczy do niczego się nie przydaje. 

- gumy reagują z innymi gumami i ulegają samozniszczeniu przy kontakcie z inną gumą,

- strasznie drogie, dwie duże jaskółki 35zł,

- ciężko się je zbroi, większość dużych haków pod duże przynęty ma szerokie ołowiane kołnierze, a gumy najlepiej zbroić głowką z urwanym kołnierzem - wynika to z ich bardzo elastycznego materiału który nie pozwala sobie na "zapakowanie" kołnierza gumy do środka przynęty

 

Według mnie nic specjalnego, a cenią sobie jakby to były killery nie z tej ziemi - znacznie lepiej kupić sobie gumy Dragona czy Relaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam, ja łowię na gumy firmy Relax, ale mam też w zapasie mikadowskie i nie tylko . Z gum firmy Relakx jestem bardzo zadowolony zresztą widać to na moim koncie na fb oraz na Relak Lures IE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również w głównej mierze skłaniam się ku SG. Bardzo łowne gumy, poza Real Eelem to przerobiłem praktycznie każdy model. Choć nowości nie robią już na mnie zbyt dużego wrażenia, bo w moim regionie wszystkie 3D Pike'i, Trouty, Hard Pike'i, czy też nowy Rat to mogą jedynie poleżeć na półce jako ciekawostka, bo po prostu brakuje dużych ryb w moich łowiskach, które mogłyby się tą przynętą zainteresować. Duże gumy typu Line Trout do najtańszych nie należą, więc według mnie mija się z celem ich używanie na moich wodach, gdzie są ryby w przedziale 50-60cm, ponieważ niszczą tylko przynętę. Najbardziej z całej gamy przypadł mi Cannibal z bardzo prostej przyczyny. Świetna guma o uniwersalnym zastosowaniu i nawet ktoś kto trzyma wędkę pierwszy raz w życiu złowi na to rybę, ponieważ jest to banalnie prosta przynęta w prowadzeniu. Wielokrotnie to wałkowałem z moimi gości nad wodą i każdy miał efekty. W tym roku wrzucę też tekst o nowych 3D Tail Minnowach, które na swoim koncie miały ryby już w zeszłym sezonie. Co do innych gum to rzecz jasna nie brakuje w moich pudełkach Relaxów i Dragonów praktycznie również w całej gamie kolorystycznej :)

12747449_821434517965583_6225314167623898634_o.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tail Minnow z perspektywy zeszłego roku i obecnie trwającego sezonu robi najlepszą robotę, nie wiem dlaczego ale Cannibal coś nie może u mnie skusić drapieżnika. W zeszłym roku zaliczyłem sporadyczne ataki. Ale nadal w niego wierzę i znajdę sposób by go odczarować na mojej wodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...