Skocz do zawartości

Kotwic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
20 godzin temu, christhof70 napisał(a):

przykłady 3 krajów wymienionych w tym artykule to przykład czystej żenady. wszystkie o charakterze pustynnym lub półpustynnym z wieloma wodami okresowymi. no brawo.

Polska jest też pustynia praktycznie, zasoby wody słodkiej często podaję się w przykładach, że jest na poziomie lub niż niż Egipt 💩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
1 godzinę temu, Splot napisał(a):

Czy mamy gdzieś linki do prac naukowych dot. odczuwania bólu przez ryby?

 

jak będzie potrzeba to będą. pewnie zyeby już dawno zrobili żeby taka np.: spórkowa miała pożywkę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Splot napisał(a):

Czy mamy gdzieś linki do prac naukowych dot. odczuwania bólu przez ryby?

 

Nigdy nie słyszałeś jak amur płacze?🤔

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Splot napisał(a):

Czy mamy gdzieś linki do prac naukowych dot. odczuwania bólu przez ryby?

 

Naprawdę wierzysz w niezawisłość wniosków płynących z prac naukowych?

Ryby czują ból. Ale to jest zupełnie inne odczucie od tego, które jest tożsame naszym doświadczeniom. Powtarzam to za takim kumplem, ichtiologiem z wykształcenia - maniakiem wędkarskim, który sam prowadził badania i już czaił się na doktoranctwo 

A czy ryby mają zakwasy po holu? 

Odezwałem się tylko dlatego, że:

1. Pytanie jak najbardziej sensowne.

2. Za dużo sprzętu i popisów w tym obecnym wędkarstwie niż fundamentów, którymi jest choćby chęć poznania biologii ryb, etc...

Kiedyś na podlodowych zawodach nestor koła przyniósł do wagi ok. 80  10-centymetrowych wzdręg, twierdząc, że to płotki. I on szczerze w to wierzył, chociaż łowił je w styczniu wśród trzcin. Gorzej, że reszta nestorów też mu wierzyła. Nie wiedzieli, że różnice gatunkowe nie kończą się na barwie oka. Przekonałem ich. Ale nie czuję z tego powodu żadnej satysfakcji. To tak, jakby komuś super-hydraulik zalał WC.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Uważam, że gorszym zagrożeniem i pułapką dla ryb od haka bez zadziorowego i holu ryby, są setki, tysiące, miliony zerwanych zestawów gnijących w wodzie, czy też sieci nie zebrane przez rybaków. Myślę, że rybie jest bez różnicy , czy zaciekawi się kompletnym zestawem, czy też tym wiszącym i zerwanym gdzieś w "hakerach". Ponieważ jestem, czy też byłem wędkarzem głównie jeziorowym, aktualnie patrząc i konsultując to z fachowcem od badania tlenu w jeziorach, odpuszczam sobie połów ryb, głównie między czerwcem a końcem sierpnia. Połów ryb w tym okresie uważam, za bezsensowny. Amen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Może nie wędkarska, ale do tej pory wiedziałem co to jest DNA, a tutaj chcą wskrzeszać gatunki z RNA

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/to-przelomowe-odkrycie-wymarly-gatunek-powroci-do-zycia/rcx5mvb

Czyli @Kotwic węgorze nigdy nie wyginą 😆😆😆

Nawiązując do artykułu z links, będąc niedawno w Berlinie, byłem m.in. w muzeum zwierząt, gdzie są prawdziwe kości dinozaurów i różnych fajnych zwierzątek byłych i te co jeszcze istnieją, czy dzięki RNA będzie przełom?

 

PXL_20230902_085943729~2.jpg

PXL_20230902_093309181.PORTRAIT.jpg

PXL_20230902_093458730.LONG_EXPOSURE-01.COVER.jpg

PXL_20230902_092850469.jpg

PXL_20230902_083542942.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...