Skocz do zawartości

elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
3 godziny temu, ArekH napisał:

W metodzie spławikowo-gruntowej możemy łowić na dwie wędki, każda z linką zakończoną jednym haczykiem z przynętą naturalną, zarówno zwierzęcą, jak i roślinną. Innymi słowy, użycie przynęty sztucznej, np. wspomnianych przez Czytelnika sztucznych robaków czy też mormyszek, jest zakazane.

Dziękuję za przypomnienie, bo nie pamiętam kiedy ostatnio czytałem, a chodziło głównie o to, że koszyczek to bubel, bo tak nie za bardzo wolno ???

A czy w UK, USA czy innych Karabiach tak łapią to mnie nie za bardzo interesuję???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Administrator
11 minut temu, Hotpoint napisał:

Czy to nie to samo ????

Nie, bo w jukej zawsze wszystko wymyślają i jest cacy, a reszta kradnie pomysły ???

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orajt [mention=4]elvis[/mention], to nasmaruj nam tu co warte jest to cudo.
Sorki za opóźnienie, ale w pracy nie wolno mi korzystać z telefonu, a w domu nie mam czasu, siły lub po prostu chęci.
Jeśli chodzi o same koszyczki to mają pewną wadę jaką jest zbyt mocna sprężyna. Trzeba trochę mocniej ubijać zanętę zanętę by w całości koszyczek dotarł do dna. Jak zrobi się to poprawnie to widać na szczytówce jak uwalnia się towar z koszyczka. Jest takie pstryknięcie niczym branie lub obcierka.
Samo wędkowanie jest podobne do łowienia na methodę. Ja stosowałem podobne przypony i przynęty. Zestawy lokowałem w tataraku po czym podciągałem go lekko by wyjść z zaczepów. I to było główne zastosowanie tej metody, czyli łowienie w trudnych warunkach.
Trzeba pamiętać o zastosowaniu krętlika lub stopera na łączeniu przyponu z linką główną oraz dodatkowego stopera za koszyczkiem hy mieć zestaw samozacinający.
To była tania alternatywa dla methody, która jak wchodziła to nie należała do najtańszych i najbardziej dostępnych.
Jeśli chodzi o oryginalne tego typu koszyczki, a mianowicie shotgun-y firmy middy, to swego czasu były dość drogie i chyba nic się z tej kwestii nie zmieniło. Są trochę mniejsze i mają delikatniejszą sprężynę.
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...